Dietaloģes un blogeres ēšanas filosofija. Ēdiena ietekme uz cilvēku garīgo un fizioloģisko veselību

Apbrīnas vērta dietaloģe, vairāku videi draudzīgu ēdienu recepšu autore Stephanie Mckercher, kuras blogs ir iekļauts TOP 40 veselīgāko ēdienu sarakstā, no Kolorado savā blogā iepazīstina mūs ar veselīgām sezonas ēdienu receptēm. Viņa savā blogā dalās ar neskaitāmām receptēm, informāciju par ēdieniem, kā arī ar savu ēšanas filosofiju (tulk. food philosophy). Šeit ir izlasāmi daži filosijas pamatprincipi

Life’s too short for boring food (tulk. Dzīve ir par īsu vienmuļam un garlaicīgam ēdienam), izklāstot savu mīlestību pret ēšanu, un nenoliedzot, ka savās ēdiena receptēs izmanto garšaugus, garšvielas, sāli, eļļu, tos pareizi sabalansējot.

Pagatavot vairāk vietējās izcelsmes augu produktus, uzsverot nepieciešamību ikdienā izmantot viegli pieejamus produktus.

Prāta un ķermeņa reālais savienojums, uzsverot, ka nav iespējams nošķirt fizisko veselību no garīgās labsajūtas. Arī stresa mazināšanas nolūkos un garastāvokļa uzlabošanai ir nepieciešams pārdomāt savus ēšanas paradumus un saturu. Ja kāda diēta vai ēdiena saturs izraisa stresu, tad ir jāsaprot, ka kaut kas tiek darīts nepareizi.

Mazas pārvērtības rada lielas izmaiņas. Dietaloģe aizstāv un izskaidro vairākkārt lietojamo maisiņu nozīmi, kā arī vēl citas ekoloģiskās pamatlietas un priekšrocības.

Dietaloģe skaidro, ka nav nepieciešamība skaitīt kalorijas. Viņa stāsta, ka koncentrēšanās uz svara un apģērba izmēru reti, kad palīdz panākt vēlamo rezultātu. Ķermeņa izmēra kontrole, kaloriju skaitīšana nav efektīva, līdz ar to dietaloģes receptēs nav pieejams kaloriju uzskaitījums vai uzturvērtības etiķete. Dietaloģe aicina justies mierīgi, barot sevi ar visām nepieciešamajām uzturvielām un organisma dabiskā intuicīja parūpēsies par pārējo, kas tam ir nepieciešams.

Pateicības nozīme.

Dietaloģe, būdama liela sapņotāja un arī darītāja, apgalvo, ka ikvienā panākumā, tai skaitā notievēšanas un veselīgas apetītes pamatā, slēpjas pateicība. Pateicība par to, kāds tu esi, un par to, kas tev jau ir. Kad jūtamies no sirds pateicīgi par visu, kas tiek dots, arī cilvēka domāšana automātiski pārslēdzas no zaudējuma principa uz ieguvumiem. Tādā veidā paveras jauns sākums jaunām lietām.

Bez aizspriedumiem.

Dietaloģe uzsver, ka ikviens ir unikāls, katram cilvēkam ir savas privilēģijas, savas ambīcijas, dzīves apstākļi. Mēs darām visu, kas ir mūsu spēkos. Un mums ir jāizturas vienam pret otru ar cieņu, mīlestību un līdzjūtību. Tieši tāpat ir ar uzturu un ēšanas paradumiem – tik, cik atšķirīgi un unikāli ir cilvēki, tik pat dažāds ir mums nepieciešamais uzturs un ēšanas paradumi. Katram pašam ir jājūt tas, kas viņam ir nepieciešams.

Ieklausies sevī! Radi pats savu ēšanas filosofiju.

Autors: Anete Meistere speciāli Dieviete.lv

 
0 Comments

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?