flour_milling_med

Mazgāšanai ar miltiem lieliski noder zirņu milti ( bet, ja tos nevar atrast, var izmantot zirņu, rudzu vai auzu – rezultāts būs tikpat labs! )
Turku zirņi — samērā sens pupu dzimtas veids. Tiek uzskatīts, ka turku zirnis ir barojošāks nekā zirnis. Turku zirnis ir vairāk izplatīts Āzijā un Ziemeļamerikā. To var izmantot ne tikai ēšanā, bet turku zirņu milti ir ļoti noderīgi ķermenim un matiem. Šajā rakstā es pastāstīšu, kā izmantot turku zirņu miltus sejas mazgāšanā, un kādus lieliskus rezultātus iespējams sasniegt.

Turku zirņu milti lieliski attīra ādu un palīdz atbrīvoties no melnajiem punktiem. Protams, ka pēc pirmās lietošanas reizes melnie punkti nepazudīs, bet regulāri lietojot, rezultāts jūs iepriecinās!

Kā es izmantoju turku zirņu miltus sejai

Parasti es attīru seju ar eļļām – par to jau daudz ir rakstīts.
Eļļas lieliski attīra seju no kosmētikas ( par ūdensizturīgo nezinu, bet parasto nomazgā perfekti). Pēc attīrīšanas ar eļļu es dažreiz (pāris reizes nedēļā) izmantoju turku zirņu vai auzu miltus. Turku zirņu miltus var izmantot kā patstāvīgu līdzekli, bet es iesaku tos savienot ar eļļām! Olīveļļu atrast mūsdienās ir ļoti viegli.

Ēdamkaroti turku zirņu miltus izšķīdinu ūdenī līdz izveidojas biezenis ( ūdeni vajag pavisam nedaudz). Vēl labāk miltus izšķīdināt pienā, bet, ja ir kazas piens, tas ir vēl labāk. Tiek uzskatīts, ka kazas piens īpaši labi iedarbojas uz ādu. Tāpat var izmantot saldo krējumu, arī kefīru – domāju, ka daudzi zina par tā noderīgumu ādai un izmantošanu dažādās maskās.

Pēc sejas attīrīšanas ar eļļu (vai arī šo etapu izlaižot) uz sejas uzliek biezeni no turku zirņiem un pāris minūtes pamasēt (spēcīgi uzspiest un berzt nevajag, jo daļiņas var savainot ādu).

Turku zirņu milti darbojas kā sava veida skrubis, vienlaicīgi piesātinot ādu ar derīgām vielām un droši to attīrot, nepārsausinot!

Tā ir lieliska alternatīva sejas želejām un skrubjiem. Sanāk ļoti lēti, bet tas nav galvenais – mēs uz sejas neuzliekam kaudzi ar kaitīgajām sastāvdaļām un konservantiem, nenoņemam no sejas aizsargslāni ( bet visas želejas to nomazgā, kas ir ādai ļoti kaitīgi).

Šis paņēmiens der jebkuram ādas tipam, normalizē to. Mana problemātiskā taukainā āda pēc tik saudzīgas aprūpes kļuva par normālu, vairs nav liekā taukainuma, tā kā ļoti iesaku pamēģināt.

Starp citu, ar miltiem var ne tikai mazgāt, bet arī to izmantot kā vieglu ķermeņa skrubi, vai pat kā dušas želeju. Milti lieliski attīra – pēc mazgāšanas ar miltiem ķermenis sāk “elpot” – tas ir jāpamēģina un jāizjūt!

Kur iegādāties turku zirņu miltus

Es turku zirņu miltus pērku indiešu veikaliņā ( jo indiešu kulinārijā turku zirņu ir ļoti izplatīti). Mūsdienās turku zirņu miltus pārdod arī dažādās mājas lapās, kas tirgojas ar noderīgu un ekoloģisku pārtiku. Turku zirņus var samalt kafijas dzirnaviņās, bet ir jāpanāk ļoti smalka maluma milti, lai tajā nebūtu lielu daļiņu, kas var saskrāpēt ādu.

Protams, lai atrastu turku zirņu miltus, vajadzēs diezgan daudz laika, bet tas ir tā vērts!

Es ar prieku ne tikai nomazgāju seju ar tiem, bet arī mazgāju matus – tie dod apjomu un mati ilgi paliek tīri. Mazgāt matus ar turku zirņu miltiem ir vienkārši.

Un, kā jau iepriekš rakstīju, ja galīgi nekā neizdodas atrast turku zirņu miltus, tos var aizstāt ar rudzu, zirņu vai auzu – tos Latvijā nopirkt ir daudz vieglāk.

Lai veicas! 

 
1 komentārs
  1. Ieva 4 gadi ago

    Var iegādāties arī Gemosā! 🙂

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?