0 C
Rīga
sestdien, novembris 27, 2021

Cik bieži ir jāmaina gultas veļa

 

Vai jūs pietiekami rūpējaties par savu gultu, ieskaitot gultas veļu? Mēs jums pastāstīsim, cik bieži jāmaina gultas veļa un kas notiek, kad jūs to nedarāt.

Telpai kurā mēs vēlamies mierīgi gulēt vajadzētu būt gaišai un tīrai. Ir jāpievērš uzmanība matračiem, tostarp arī matrača apvalkam. Ap gultu nedrīkst būt pārāk daudz priekšmetu. Tā kā lielāko savas dzīves daļu mēs pavadām gultā, mums par to attiecīgi jārūpējas.

Kas naktī notiek ar gultas veļu

Naktī atmirušās ādas paliekas uzkrājas uz palagiem un gultas veļas. Kā arī uz tiem ir sviedri, kuri veicina baktēriju un ērcīšu vairošanos. Tas var būt īpaši kaitinoši alerģiskiem cilvēkiem, kuru skaits pēdējos gados ir strauji pieaudzis. Mums jābūt uzmanīgiem, īpaši attiecībā uz maziem bērniem. Piemēram, pētnieki ir atklājuši, ka cilvēks naktī izdala apmēram 1,5 litrus šķidruma, nemaz nerunājot par situāciju, kad cilvēks ir slims un svīst daudz vairāk.

Kad jāmaina gultas veļa

Parasti palagus un gultas veļu jāmaina reizi mēnesī vai pat ātrāk. Bet ar to nepietiek. Ja jums ir alerģija vai daudz svīstat, nedēļa ir piemērots laiks. Šādā gadījumā gultas veļa jāmaina vismaz reizi divās nedēļās. Svarīga loma ir arī tam, vai jums ir mājdzīvnieki un vai tie guļ pie jums gultā. Tad gultas veļas maiņas intervālam jābūt īsākam.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!