-21 C
Rīga
sestdien, janvāris 16, 2021

Suns stiprina ģimeni: 12 iemesli, kāpēc katram bērnam vajadzētu suni

Dieviete.lv
 

Gribi, lai tavs bērns uzaugtu par pilnvērtīgu personību, būtu vesels un lieliski spētu sazināties ar citiem cilvēkiem? Pietiek vien paņemt suni, un tā dos tik vērā ņemamu ieguvumu mazā cilvēciņa audzināšanā!

Bērni, kuri dzīvo kopā ar suņiem, mazāk slimo

Dzīvošana vienā mājā ar suni paaugstina bērna imunitāti jebkurā vecumā, tajā skaitā arī zīdainim. Saskaņā ar pētījumiem bērni, kuri atrodas pastāvīgā saziņā ar suni, daudz mazāk slimo ar respiratorām un citām infekciju saslimšanām. Daudzi cenšas no bērnības bērnus norobežot no liekiem mikrobiem, izolējot tos no apkārtējās pasaules un ievietojot sterilos apstākļos. Tas imunitātei tikai kaitē, to pavājina, tad tādi mikrobi, kas dzīvo uz suņa, dara brīnumus – tie stimulē bērna organisma aizsargspēkus.

Sunītis sniedz pārliecību par sevi

Bērns, kurš cieš no nepārliecinātības par sevi, tiek izārstēts no šīs nepatīkamās īpašības ar suņa palīdzību. Atbildība par dzīvas radības kopšanu padara bērnu pārliecinātu par saviem spēkiem, rūpes par draugu audzina raksturu – bērns kļūst stiprāks, sāks sajust savu nozīmīgumu, jo no viņa ir atkarīga mājdzīvnieka dzīvība. Laba ideja ir mācīt bērnu lasīt kopā ar suni. Daži bērni kautrējas lasīt skaļi, lai citi dzird, bet izlasīt mīļāko pasaciņu sunim neviens neatteiksies!

Cīņa ar alerģiju un astmu

Suņa esamība palīdz tikt galā pat ar tādām bērnu nelaimēm kā alerģija un astma. Tas notiek pateicoties brīnumainajai imunitātes paaugstināšanai, par kuru stāstīts augstāk. Tā kā, ja tavs bērns cieš no šīm nelaimēm, tad obligāti iegādājies sunīti!

Vesela sirds

Suņu īpašnieki – visi, gan bērni, gan pieaugušie – ir mazāk pakļauti stresam, šis dzīvnieks brīnumainā kārtā nomierina, noņem trauksmi. Glaudot suni, saimnieks automātiski stiprina savu sirds-asinsvadu sistēmu, jo asinsspiediens samazinās, kad komunicē ar suni, un nervu sistēma atpūšas.

Aktīvs dzīvesveids

Suns veicina mīlestības rašanos bērnam pret sportu, aktīvākam dzīvesveidam. Pastaigas un skrējieni kopā ar suni ir ārkārtīgi vērtīgi bērna fiziskajai veselībai!

Labākais draugs bērniem ar autismu

Mazinot trauksmi, suņi dara brīnumus – viņi rada komfortablus apstākļus pat ļoti tramīgiem bērniem ar autismu, hiperaktīviem bērniem palīdz tikt galā ar izkliedētās uzmanības sindromu.

Suns stiprina ģimeni!

Rūpējoties par suni kopā, visi ģimenes locekļi kļūst draudzīgi, tiek stiprinātas radnieciskās saites. Mīlestība pret draudzīgo un rotaļīgo radījumu neticami vieno visus – brāļus, māsas, laulātos.

Dienas režīms

Suns pieradina bērnu pie dienas režīma, kad vajag agri celties un pastaigāties ar astaino brīnumu. Disciplīna un kārtīgums nāk kopā ar suņa parādīšanos. Lielisks risinājums nekārtīgajiem skolniekiem!

Neaizstājams sarunbiedrs

Sazinoties ar suni, bērni iemācās sazināties ar citiem cilvēkiem! Ja gribi, lai bērnam būtu attīstītas komunikāciju un sociālās prasmes, tad uzdāvini viņam sunīti.

Īsts draugs

Suns māca bērnus mīlēt – tā atdod visu savu mīlestību tīrā veidā, absolūti nesavtīgi. Bērns jūtas mīlēts, vajadzīgs jau no bērnības, tāpēc nākotnē spēs dāvāt savu mīlestību apkārtējiem. Daudzi cilvēki to mūsdienās neprot – cik žēl, ka viņiem bērnībā nav bijuši suņi.

Attīsta mīlestību pret darbu

Strādīgums rodas jau bērnībā, un suns ļoti pozitīvi ietekmē šo īpašību. Lai koptu spalvaino mīluli, vajag pielikt pūles, strādāt. Noslēpums ir tajā, ka bērns centīsies ar prieku sunim par labu, bet darbs ar prieku ir pamats strādīga, enerģiska cilvēka attīstībai.  

Laime

Spēlējoties ar suni, bērns iepazīst patiesu laimi! Ar šo iemeslu vien pietiek, lai iegādātos četrkājaino brīnumu sev mājās.

Pēc šo 12 iemeslu izlasīšanas, kāpēc mājās jāiegādājas suns, tu noteikti gribēsi to uzaicināt uz savām mājām. Kāpēc gan ne? Tavs bērns ir pelnījis iegūt tik brīnišķīgu draugu, un visas pūles, kas tiks veltītas suņa kopšanai, atmaksāsies ar uzviju. Suns padarīs bērnu labāku labāk par pasaules labāko aukli.

SVARĪGI: Atceries, ka suns ir atbildība!

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!