4 C
Rīga
ceturtdien, aprīlis 15, 2021

Paplašina dīkstāves atbalsta saņēmēju loku!

Nozare.lv 27/02/2021
 

Ministru kabinets piektdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu paplašināt dīkstāves atbalsta saņēmēju loku.

Ņemot vērā ieilgušo Covid-19 krīzi uz uzņēmēju, pašnodarbināto personu un patentmaksātāju saimniecisko darbību, nepieciešams palielināt atbalsta saņēmēju loku, kuriem līdz šim bija ierobežota atbalsta saņemšana, bet būtu atbalstāmi, jo to darbību kavē ieilgušās Covid-19 krīzes noteiktie ierobežojumi, skaidroja ministrijā.

Ar izmaiņām atbalsta programmā turpmāk būs paredzēti papildus jauni atbalsta kvalificēšanās kritēriji, tādejādi atbalsta saņēmēji varēs izvēlēties vienu no diviem kvalificēšanās kritērijiem, lai pretendētu uz dīkstāves atbalstu.

Uz atbalstu būs tiesīgi pieteikties darba devēji, pašnodarbinātas personas un patentmaksātāji atbilstoši patlaban spēkā esošajam kritērijam, kas paredz ne mazāk kā 20% ieņēmumu samazinājumu par konkrēto atbalsta mēnesi salīdzināt ar mēneša vidējiem ieņēmumiem 2020.gada augustā, septembrī un oktobrī, kuros uzņēmums faktiski darbojies.

Vai arī kvalificēties pēc jaunā kritērija, kas paredz ne mazāk kā 30% ieņēmumu kritumu vērtēt, salīdzot ieņēmuma samazinājumu konkrētajā atbalsta mēnesī ar attiecīgā 2019.gada mēneša ieņēmumiem.

EM skaidroja, ka jaunā kritērija ieņēmumu samazinājums tiek vērtēts pret 2019.gadu, līdz ar to ieņēmumu kritums ir noteikts lielāks, proti, 30% salīdzinot ar attiecīgo 2019.gada mēnesi.

Šāda ieņēmumu krituma noteikšana tiek pamatota ar to, ka 2019.gadā saimniecisko darbību neietekmēja Covid-19 radītie apstākļi un tautsaimniecībā bija vērojama mērena izaugsme, līdz ar to ir atšķirīgi apstākļi pret kuriem vērtē ieņēmumu kritumu, kā rezultātā šādas normas noteikšanā ir ievērots vienlīdzības princips.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 6.aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

 

2 KOMENTĀRI

  1. Dikstave esosie , ir mazliet iekrajusi , bet pensionari , kuri sanem mazas pensijas ( no 100 lidz 150 eiro ) izdzivot NE VAR !!!Kaut gan , Valdibai butu jadoma vairak , par TAUTU ,ne vis , par saviem maciniem !jau izskan domas , kad Valdibai , Ministriem , un Saeimas priekssedetajai ( kuru jatlaiz ) palielinat algas !!!! Vai tiesam , par TAUTU NAV JADOMA ? Savs macins = TUVAKS !

  2. Labdien! Jums ir nepieciešams finansējums jūsu mājām, biznesam, automašīnas iegādei, motocikla iegādei, sava uzņēmuma izveidei, jūsu personīgajām vajadzībām, bez šaubām. Mēs piešķiram personiskos aizdevumus, sākot no 1000 līdz 500 000EU ar nominālu procentu likmi 3% neatkarīgi no summas. Lūdzu, paziņojiet mums aizdevuma pieprasījumos precīzu vēlamo summu un datumu. Lūdzu, rakstiet mums par saviem personīgajiem aizdevumiem: [email protected] Kredīts jūsu dienestiem 24 stundas diennaktī.
    WHATSAPP: +33752864827

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!