25 C
Rīga
piektdien, augusts 7, 2020

Nepalaid garām: festivālā “SENSUS” uzstāsies trīs savas paaudzes labākie pasaules pūšaminstrumentālisti

 

Klasiskās mūzikas festivāla “SENSUS” otrajā kamermūzikas programmā Salut à la France jeb “Sveiciens Francijai” 13. jūlijā vakarā Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Lielajā zālē līdzās talantīgajiem Latvijas kamermūziķiem, uzstāsies trīs pasaules vadošie pūšaminstrumentālisti – Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra solo fagotists Gustavo Nunjess, ECHO Klassik un daudzu citu apbalvojumu ieguvējs, trombonists Fabrīss Milišers un Francijas Radio filharmoniskā orķestra zvaigzne, trompetes spēles virtuozs Aleksandrs Batī.

Koncertā Salut à la France jeb “Sveiciens Francijai” prožektoru gaismā tiks likti koka un metāla pūšaminstrumenti. Koncerta pirmajā daļā slavenie Latvijas kamermūziķi – flautiste Anete Toča, obojists Egils Upatnieks un klarnetists Guntis Kuzma – satiksies ar vienu no mūslaiku ievērojamākajiem fagotistiem, Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra solistu Gustavo Nunjesu no Urugvajas un slovēņu mežradznieku, orķestra “Berlīnes filharmoniķi” mūziķi Andreju Žustu. Programmā Morisa Ravēla barokāli greznais opuss “Kuperēna kapenes”, Žaka Ibēra spirgtais kamermūzikas paraugs “Trīs nelieli skaņdarbi” pūšaminstrumentu kvintetam un Fransisa Pulenka vitālais, negaidītu pavērsienu pilnais Sekstets, kurā koka pūšaminstrumenti sabalsosies ar klavierstīgām.

“Festivāla ideja lolota un auklēta tik ilgi, ka gandrīz šķiet neticami, ka teju teju viss notiks! Katru dienu, vingrinoties flautas spēlē un strādājot pie Sensus organizēšanas, pazudusi laika sajūta. Tagad pirms finiša taisnes aug priecīgs satraukums par pirmo tikšanos ar tik fantastiskiem mūziķiem”, atzīst flautiste, klasiskās mūzikas festivāla Sensus organizatore Anete Toča.

Koncerta otrajā daļā franciski elegantu un dzirkstīgu mūziku atskaņos ne mazāk zvaigžnots metāla pūšaminstrumentālistu kopums. Aleksandrs Batī ir Francijas Radio filharmoniskā orķestra un Seulas Filharmoniskā orķestra pirmā trompete, bijis Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw solists. Starptautisku konkursu laureāts – citstarp ieguvis I vietu Prāgas pavasarī un II vietu starptautiskajā ARD izpildītāju konkursā. Viņam pievienosies Fabriss Milišers, kurš ir pirmais un līdz šim vienīgais trombonists, kurš uzvarējis starptautiskajā ARD izpildītāju konkursā, kas kopš 1952. gada notiek Vācijas pilsētā Minhenē. Viņš ir Freiburgas Mūzikas augstskolas trombona spēles docētājs, vienlaikus Fabrīss ir pasniedzējs Paula Dukā konservatorijā Parīzē un Sāras Mūzikas augstskolā, regulāri pasniedz meistarklases Eiropā un ASV, muzicē kvartetā Quartbone, slavenajā baroka orķestrī Le Concert des Nations, ansamblī Les Sacqueboutiers un Lorānsas Ekilbē vadītajā Insula Orchestra. Koncerta programmā Fransiss Pulenks, Žaks Kasterēds un Žans Mišels Damāzs. Ar lieliskajiem pūšaminstrumentālistiem koncerta abās daļās tiksies viena no Latvijas izcilākajām pianistēm – prasmīgā un ugunīgā Agnese Egliņa.

Fabrīss Millišers atzīst, ka “festivāla formāts, kurā pirmo reizi satiekas un kopīgi muzicē visdažādāko valstu mūziķi mani vienmēr sajūsmina, jo tas dod iespēju rasties radošām sinerģijām un jaunām skaņdarbu interpretācijām, kā arī ilglaicīgām draudzībām. Ipaši aizraujoši tas ir tad, kad visi mākslinieki ir tik augsta mākslinieciskā līmeņa, kā tas ir šī gada festivālā SENSUS”.

No 2017. gada 12. līdz 15. jūlijam Liepājā un Ventspilī norisināsies pirmais klasiskās mūzikas festivāls „SENSUS“, kurā piedalīsies Berlīnes Filharmoniķu, Amsterdamas Concertgebouw un citu labāko Eiropas simfonisko orķestru vadošie mūziķi – nozīmīgāko starptautisko izpildītājmākslinieku konkursu laureāti. Festivāla programmā plānoti vairāki kamermūzikas un simfoniskās mūzikas koncerti, meistarklases mūzikas studentiem un bērnu programma ar ģimenēm īpaši draudzīgām biļešu cenām.

Plašakā informācija par starptautisko mūzikas festivālu “SENSUS” atrodama festivāla mājas lapā www.sensusfestival.com, savukārt koncertu biļetes iespējams iegādāties visās Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.com.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!