Sestdien 8. decembrī plkst. 14.00 pie Doma laukuma lielās egles Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā vairāk nekā 100 tubistus un eifonistus no visas Latvijas jau ceturto reizi pulcēs pasaulē populārais un aizraujošais muzikālais notikums “Ziemassvētku tubas”. Pasākumu kuplinās arī Normunds Rutulis un Valters Krauze!

Iespaidīgo metāla pūšamo mūzikas instrumentu orķestris ar zemo, taču silto un bagātīgo skanējumu priecēs ikviena klausītāja sirdi ar populārām Ziemassvētku melodijām. Tām dziedāt līdzi aicinās īpašais viesis Normunds Rutulis, bet pasākumu vadīs televīzijas seja Valters Krauze. Kā visus Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā notiekošos pasākumus, arī šo varēs apmeklēt ikviens bez maksas – tie būs svētki katram klausītājam un pašam orķestrim.

Galerija

Kuplajā orķestrī Doma laukumā pulcēsies gan pieredzējuši un profesionāli mākslinieki, gan amatieri un mūzikas skolu audzēkņi no vairāk nekā 14 vietām Latvijā – Baltinavas, Balviem, Birzgales, Jaunpiebalgas, Ludzas, Mārupes, Pļaviņām, Rēzeknes, Rūjienas, Strenčiem, Talsiem, Tukuma, Ventspils, kā arī no Rīgas. Šo pulku papildinās arī muzicētāji no Igaunijas.

Iecere rīkot šādu koncertu radās mūsdienu tubas skolas tradīciju aizsācējam Latvijā Jānim Retenajam sadarbībā ar Latvijas Nacionālās kultūras centru. Viņš iedvesmojās no daudzviet pasaulē iemīļotas tradīcijas – Ziemassvētku laikā pulcināt cilvēkus, kuri prot spēlēt tubu un eifoniju, un kopīgi muzicēt. Tradīcijas pirmsākumi meklējami ASV, kur šo pasākumu aizsāka Hārvijs Filips (Harvey Phillips) – mūziķis, kurš dzīves laikā aktīvi popularizēja tubas spēlēšanu.

Tuba ir metāla pūšamais instruments ar zemāko skanējumu simfoniskajā orķestrī, un tā pilda basa funkciju. Nosaukums “tuba”, visticamāk, radies no latīņu “tubus”, kas nozīmē “caurule”. Savukārt “eifonijs” jeb tenora tuba ir tubu dzimtas metāla pūšamais instruments, kuru galvenokārt izmanto pūtēju orķestros, uzticot tam dažādas funkcijas – gan solo, gan pavadījumu. “Eifonijs”tulkojumā no grieķu valodas nozīmē “patīkami skanošs”.

Sestdienā Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā papildus šim īpašajam notikumam plkst. 15.30 iedzīvotājus priecēs jauniešu folkloras studija “Banga”, plkst. 16.30, kā ierasts sestdienās, visus jautrās dejās iesaistīs “Rīgas danču klubs”. Bet jau svētdien 9. decembrī plkst. 11.30 notiks “Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējiens” (pieteikšanās: https://ej.uz/vecisu_skrejiens_2018).

Pasākumu kalendāru skati šeit: https://vzt.lv/calendar/12/2018

Brīvdienās un svētku dienās tirdziņā varēs apciemot Ziemassvētku vecīti un satikt rūķus, kā arī doties izjādēs ar ponijiem. Visu tirdziņa laiku darbosies bērnu karuselis un aplokā dzīvos aitiņas un truši. Ikvienam būs iespēja iemēģināt roku piparkūku cepšanā un citās meistarklasēs.

Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa jaunumi mājas lapā: www.vzt.lv un sociālajos tīklos.

 

Vecrīgas Ziemassvetku tirdziņa darba laiks:

Darba dienās: 10.00–20.00

Piektdienās un sestdienās: 10.00–22.00

Svētdienās: 10.00–20.00

24. decembrī:  10.00–20.00

Jaungada naktī: 10.00–2.30

 

Autors: Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš

07.12.2018.

 

 

 
0 Komentāru

Komentēt

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2019

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?