2 C
Rīga
svētdien, novembris 29, 2020

Vai paaugstināts asinsspiediens ir tikai vecāka gadu gājuma cilvēku problēma?

 

Hipertensija jeb paaugstināts asinsspiediens bieži tiek uzskatīts tikai par vecāka gadu gājuma cilvēku rūpi un straujā dzīves ritma dēļ tiek atstāts bez ievērības. Lai gan tieši augsts asinsspiediens var būt cēlonis insultam vai infarktam, kā arī sekmēt citas nopietnas veselības problēmas. Lai norādītu uz hipertensijas riskiem un to profilaksi, atbalstot Pasaules asinsspiediena mērīšanas mēnesi un Hipertensijas dienu, BENU Aptiekasrīko ekspertu diskusiju.

Lai gan tādi simptomi kā galvassāpes, sirdsklauves un reiboņi var liecināt par hipertensiju, paaugstinātu asinsspiedienu visbiežāk cilvēki nejūt un par tā klātbūtni uzzina jau par vēlu. Paaugstināts asinsspiediens ik gadu visā pasaulē ir nāves cēlonis vairākiem miljoniem cilvēku, un arī ievērojama daļa Latvijas iedzīvotāju saskaras ar hipertensiju, bieži vien par to nemaz nezinot.

Diskusijā tiks runāts par to, kādi ir būtiskākie ar paaugstinātu asinsspiedienu saistītie riska faktori, cik liela nozīme attiecībā uz mūsu asinsspiedienu ir veselīgam dzīvesveidam, un, gatavojoties maratonam un citām sportiskām aktivitātēm, tiks diskutēts arī par to, kā  asinsspiedienu ietekmē paaugstināta fiziska slodze. Eksperti pievērsīsies arī jautājumiem par hipertensijas ārstēšanas metodēm un iespējām, kā arī runās par to, kādēļ hipertensija var skart arvien jaunākus cilvēkus.

Diskusijā Hipertensija – riski un profilakse  piedalīsies P. Stradiņa klīniskās slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra invazīvais kardiologs, Latvijas Hipertensijas un Aterosklerozes biedrības prezidents, prof. Kārlis Trušinskis un BENU Aptiekasfarmaceita asistente un garo distanču skrējēja Sintija Geidāne. Diskusija tiek rīkota sadarbībā ar pacientu biedrību ParSirdi.lv un notiks P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā. Diskusiju vadīs Valdis Melderis.

BENU veselības un skaistuma akadēmijaslekciju cikla diskusija Hipertensija – riski un profilaksenorisināsies šā gada 13. maijā plkst. 18.00 un būs pieejama ikvienam interesentam tiešsaistes tiešraidē BENU AptiekasFacebook lapā.

Autors: Benu Aptieka

12.05.2019.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!