Īpašajā kino ceļojumā piedaloties kino un mūzikas pazinējam Tomam Grēviņam un mūziķim Ralfam Eilandam, 28. maijā kinoteātrī “Splendid Palace” turpināsies AVIS kino vakaru cikls “Desmit izcili ceļojumi”. Šoreiz aizraujošā ceļojumā aicina režisora Džona Lendisa filmas “Blūza brāļi” (The Blues Brothers, 1980) ekscentriskie varoņi.

“Blūza Brāļi” ir viena no tām retajām filmām, ko esmu ar lielāko prieku gatavs atkārtoti skatīties jebkurā situācijā un pieļauju, ka ar mani vienisprātis ir daudzi mūzikas mīļi visā pasaulē. Raugoties no šodienas perspektīvas, daudz būtiskāka par dauzonīgo sižetu un fantastiskajiem galveno varoņu tipāžiem ir daudzu pavisam īstu blūza un soulmūzikas leģendu dalība filmā, sākot ar Reju Čārlzu un Džeimsu Braunu, beidzot ar Aretu Frenklinu un Džonu Lī Hūkeru,” stāsta AVIS kino vakara lektors, kino un mūzikas pazinējs Toms Grēviņš.

Galerija

20. gadsimta 70. gadu otrajā pusē komiķi Dens Eikroids un Džons Beluši TV šovam NBC’s Saturday Nightradīja divus amizantus personāžus – brāļus Elvudu un Džeiku Blūzus, kas ieguva lielu popularitāti Amerikā. 1980. gadā režisors Džons Lendiss uzņēma pilnmetrāžas filmu par nevaldāmajiem brāļiem, kas kļuva par muzikālu kulta komēdiju. Daudzos prominentos kinokritikas izdevumos tā nosaukta par labāko savā žanrā. Viena no lielākajām veiksmēm bija režisora ideja filmā par izdomātu mūzikas grupu iesaistīt īstus, slavenus mūziķus – Aretu Frenklinu, Džeimsu Braunu un Reju Čārlzu. Filma saņēmusi Amerikas Filmu Skaņu režijas institūta galveno balvu un izrādījusies arī ļoti ienesīga – ar 30 miljonu budžetu pasaules kino nomā tā nopelnīja 115 miljonus dolāru. 

Elvuds un Džeimss ir brāļi ar mīklainu pagātni, bet labu sirdi. Viņi uzzina, ka bērnu nams, kurā abi uzauguši, ir uz bankrota robežas, un nolemj to glābt, atjaunojot veco blūza grupu.  Viņi dodas Dieva uzticētā misijā, precīzāk, trakā koncertturnejā, lai savāktu nepieciešamos 5000 dolārus. Ar savu firmas auto, sauktu par blūzmobili, viņi saceļ milzīgu jezgu Čikāgā un tās apkaimē. Galu galā brāļiem nākas veikt virkni neticamu manevru, ieskaitot bēgšanu no vietējiem nacistiem un psihopātiskām bijušajām draudzenēm. Blūza brāļu neitralizēšanā iesaistās ugunsdzēsēji, Ilinoisas Nacionālā gvarde un pat militārā policija, tomēr brāļi ir apņēmušies sasniegt savu mērķi, pat ja tas sola nopietnas attiecības ar likumsargiem…

“Splendid Palace” sadarbībā ar pilna servisa līzinga un autonomas uzņēmumu AVIS kino vakaros “Desmit izcili ceļojumi” visa gada garumā piedāvā iespēju iepazīt road movie žanra labākos paraugus. Pirms katra seansa uz sarunām par līkločiem, negaidītiem pagriezieniem, pitstopiem, ceļabiedriem un citām neatņemamām žanra sastāvdaļām aicinās kompetenti līdzbraucēji – kinokritiķi, aktieri un cilvēki, kuru ikdiena saistīta ar auto.

Cikla turpinājumā būs skatāmi tādi žanra paraugi kā “Taksists” (Taxi Driver, rež. Mārtins Skorsēze), “Mis Saulstariņš” (Little Miss Sunshine, rež. Valērija Ferisa un Džonatans Deitons), “Trakais Pjero”(Pierrot le Fou, rež. Žans Liks Godārs), “Parīze. Teksasa” (Paris, Texas, rež. Vims Venderss) un “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” (rež. Jānis Streičs).

Autors: AVIS kino 

21.05.2019.

 

 

 

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?