XXII starptautiskā džeza mūzikas festivāla “Saulkrasti Jazz Festival 2019” noslēguma koncertā šovakar uzstāsies festivāla galvenie viesi – leģendāro ASV džezmeņu, bundzinieka Denisa Čeimbersa, basģitārista Džefa Berlina, taustiņinstrumentālista, ģitārista Deivida Senšesa un ģitārista Oza Noja muzikālā apvienība “Moshulu”

Festivāla noslēguma dienā notiks divi koncerti. Vispirms uz brīvdabas skatuves atpūtas kompleksā “Minhauzena Unda” plkst.12 kāps “Saulkrasti Jazz Festival 2019” meistarklašu audzēkņi, kas visas nedēļas garumā slīpējuši savas prasmes pieredzējušu džeza muzikantu vadībā. Kopā ar audzēkņiem uzstāsies arī meistarklašu pasniedzēji.

Noslēguma koncerts sāksies plkst.19, un to atklās Izraēlas kontrabasista Ehuda Etuna trio. Izraēlā dzimušā Etuna spēles maniere kontrabasu spēj padarīt par maigu un lirisku instrumentu. Viņa individuāli izstrādātā tehnika ir padarījusi mūziķu par vienu no pieprasītākajiem basistiem pasaulē. Etuna trio, radot savu mūziku, ir ietekmējies no modernā džeza, vienlaikus turpinot tādu džeza klasiķu kā Čiks Korea, Karla Bleja, Rejs Brauns, Čārlijs Heidens un citu tradīciju. Koncertā Etuna trio pievienosies ģitārists Rafals Serneckis un vokāliste Bogna Kiciņska.

Pēc viņiem uz skatuves kāps talantīgais franču basģitārists “Shob” ar grupu. “Shob” mūzika tiek raksturota kā progresīvs “funk/rock”, “groov”, “fusion”. Basģitārists tiek slavēts par augsta līmeņa tehnisko izpildījumu. Neviens “Shob” kvarteta koncerts neiztiek bez improvizācijas, tādēļ katrs no priekšnesumiem ir unikāls. Pēdējo sešu gadu laikā viņš ir uzstājies vairāk nekā 1000 koncertos, sadarbojoties ar daudziem pasaulē slaveniem māksliniekiem.

Video

Saulkrastu festivāla programmu noslēgs festivāla galvenie viesi – leģendāro ASV džezmeņu Čeimbersa, Berlina, Senšesa un Noja muzikālā apvienība “Moshulu”. Nosaukta par godu vienam no pēdējiem tērauda četru mastu kuģiem, kas būvēts 1904.gadā Skotijas kuģu būvētavā, “Moshulu” apvieno četrus leģendārus džeza mūziķus. Grupas repertuārs ir plašs un visaptverošs – no “funk”, “rock”, “fusion” un pat smagās mūzikas jeb metāla līdz klasikai un improvizācijām. Šo četru mūziķu individuālās spēles prasmes jau vairākus gadu desmitus viņus ierindo starp izcilākajiem džeza mūziķiem pasaulē.

Video

Jau ziņots, ka festivāla “Saulkrasti Jazz Festival 2019” ikvakara koncertos šonedēļ uzstājās gan jaunie talanti, gan atzīti džeza mūziķi no visas pasaules.

Autors:nozare.lv

 

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?