2019.gada 7.septembrī Latvijas galvaspilsētā notiks viens no valsts grandiozākajiem kultūras notikumiem – “Rīgas balle 2019. Latvijas baletam — 100!”. “Rīgas balle” notiek vienlaikus ar Latvijas baleta simtgades svinībām, tādēļ pasākumam būs patiešām nacionāla nozīme. Šogad balles patronese Natālija Tumševica – Ērgle un viņas radošā komanda ir būtiski papildinājusi svinību programmu. Plašāka ir arī tās dalībnieku ģeogrāfija – ir zināms, ka balli apmeklēs viesi no Francijas, Anglijas, Šveices, Itālijas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Igaunijas un daudzām citām valstīm. 

Galerija

Tāpat kā iepriekš, svētki notiks izsmalcinātajās Melngalvju nama telpās, kur izmeklētu XVIII un XIX gs. klasisko skaņdarbu pavadībā balles viesi varēs izbaudīt cildeno Eiropas labākās sabiedrības rautu atmosfēru. Līdztekus mazurkai, valsim, polonēzei un kontrdansam, pasākuma organizatori “Rīgas balles 2019” mākslinieciskā vadītāja, populārā pedagoga, režisora un horeogrāfa Tāļa Sila vadībā vakarā programmā ir iekļāvuši baletam veltītus priekšnesumus. 

Balli atklās Rīgas mēra Oļega Burova svinīgā uzruna. Pēc tam viesus gaida jauno debitantu oficiālais iznāciens un pirmā deja. Debitantu pāri tika izvēlēti Latvijas lielākajās augstskolās, tos sagatavoja labākie sarīkojumu deju dejotāji un horeogrāfi. Pēc debitantu uzstāšanās organizatori ar pasākuma partneru atbalstu paziņos par “Rīgas balles 2019. Latvijas baletam– 100!” atklāšanu. Kā ierasts, Rīgas ballē no debitantiem tiks izvēlēts labākais pāris. 

Pasākuma koncertā piedalīsies Operetes teātra simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā, džeza orķestris Mirage Laura Amantova vadībā; Latvijas Nacionālās operas un baleta solisti Sonora Vaice un Kristaps Jaundžeikars; operetes teātra solisti Kārlis Rūtentāls un Laura Purena, populārie Latvijas operdziedātāji Olga Argo (Queen’s House rezidente, Londona) un Vadims Vakarjuks (Itālija, Latvija); pieckārtējie Latvijas čempioni standartdejās Edgars Linis un Elīza Ancāne, perkusioniste un balerīna Soņa Misina, kā arī TS Dance Academy balerīnas, Itālijā, Ķīnā, Bulgārijā un Krievijā notikušo starptautisko konkursu laureātes Evelīna Inne, Elza Strumpe, Sofija Rokka un Margarita Koroļeva. Tāpat viesus gaida tradicionālā debitantu deja un aizkustinoša jauno Exupery International School talantu, talantīgu Latvijas mūziķu, bērnu namu audzēkņu uzstāšanās, kā arī daudzi citi priekšnesumi. 

Vakaru vadīs impozantais Armands Simsons.

“Ar Rīgas balli mēs vēlamies atgādināt par mūsu kultūras bagātībām. Šī projekta sūtība ir popularizēt Rīgu un Latviju visā pasaulē, tā veicinot kultūras tūrismu. Tādēļ mēs esam ļoti priecīgi, ka četru gadu laikā mūsu pasākums ne tikai ir iekarojis Latvijas iedzīvotāju sirdis, bet arī spējis piesaistīt starptautiskās sabiedrības uzmanību. Ļoti patīkami, ka Eiropas augsta līmeņa pasākumu eksperti iesaka apmeklēt “Rīgas balli”. Turklāt Latvijā dzīvo neticami talantīgi cilvēki. Un mēs esam apņēmušies finansiāli atbalstīt tos, kuriem ir mazāk iespēju attīstīt savu talantu. Vēlos personiski pateikties mūsu pastāvīgajiem partneriem un brīnišķīgajiem balles viesiem, kā arī visai komandai – lielākā daļa šo cilvēku bez atlīdzības palīdz un piedalās pasākuma organizēšanā un norisēs. Bez viņiem es nekādi nespētu Rīgai izveidot šādus svētkus,” paziņoja Natālija Tumševica – Ērgle. 

Kā tika ziņots iepriekš, “Rīgas balles 2019” labdarības akcija notiks sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu. Atbalstam fonds ir izvēlējies divus konkursa laureātus: 14 gadus veco vijolnieci Terēzu Sāru Šmiti no Jūrmalas daudzbērnu ģimenes un 11 gadus veco čellistu Reini Rudzīti no Rīgas. Svētku laikā viņi sniegs priekšnesumus balles viesiem. 

Par cienastu “Rīgas ballē” rūpēsies restorāns 36.Line restaurant. Šefpavārs Lauris Aleksejevs ir izstrādājis īpašu svētku ēdienkarti no sezonas produktiem.

Izsmalcinātus desertus gatavos Desertu Studija, bet autorkokteiļu pagatavošanas mākslu rādīs kompānija Prike Latvija. Tāpat kā iepriekš, neatņemama svētku sastāvdaļa būs glāžu piramīda ar šampanieti – šampanieša nama Moët & Chandon simbols, kas iemieso pārpilnību un greznību. Viesus gaida arī augstākās kvalitātes bezalkoholiskie dzērieni no Venden un Lavazza.

Uzņēmums Sajūtu Aleja izrotās svētkus ar 5000 ziediem, bet Rīgas Rēvija piešķirs vakaram īpašu atmosfēru ar neatkārtojamu gaisa balonu dekoru. Turklāt balles viesi varēs apmeklēt mākslas galeriju, kur savus darbus izstādīs talantīgā Latvijas māksliniece Ilze Preisa.

Debitantiem brīnišķīgus tērpus piešķirs 6.Septembris kāzu salons un Klerr.lv, bet par to matu sakārtojumu un grimu parūpēsies Studio17 Beauty salon meistari.

Lai ballē būtu neatkārtojama atmosfēra, pasākuma laikā būs jāievēro stingra ģērbšanās etiķete Black-Tie.

“Rīgas balle” ir ikgadējs starptautisks pasākums, kura galvenie mērķi ir klasiskās Eiropas un tradicionālo Latvijas kultūras vērtību atdzimšana, Rīgas un Latvijas popularizēšana pasaulē, kā arī atbalsts jauniem, talantīgiem mūziķiem. 

Video

Autors: Rīgas balle

03.09.2019.

 

 
0 Comments

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?