5 C
Rīga
otrdien, oktobris 20, 2020

Ēdiena svētki “AUGam” atgriežas – šoreiz rudenīgās noskaņās

 

Rudens vidū, 20. oktobrī, Tallinas ielas kvartālā esošajā Angārā atgriezīsies ēdiena svētki “AUGam” – lielākais augu ēdiena pasākums rudenī. Pasākumā gaidīti gan rīdzinieki, gan pilsētas viesi, lai mielotos ar sezonāliem gardumiem, kas draudzīgi videi un dzīvniekiem.

Otrie ēdiena svētki “AUGam” notiks svētdien, 20. oktobrī, no pl. 12:00 līdz pl. 20:00 Tallinas ielas kvartālā esošajā pasākumu norises vietā Angārā (Tallinas iela 10) un tam pieguļošajā teritorijā. Ņemot vērā potenciālos laikapstākļos, pasākums lielākoties notiks iekštelpās. Tiek plānota aptuveni 15 ēdinātāju dalība, kas piedāvās dažāda veida maltītes – gan tradicionālos latviešu ēdienus, gan kūkas un citus saldumus, gan ātrās uzkodas – tas viss bez dzīvnieku izcelsmes produktiem. Īpaši tiks padomāts arī par tiem, kuri piekopj svaigēšanu vai uzturā nelieto glutēnu.

“”AUGam” svētku koncepts jau pašā sākumā ietvēra ideju par sezonāliem pasākumiem, kas notiek vairākas reizes gadā. Augu valsts ēdiens galdā jāliek jebkurā laikā, ne tikai vasarā. Turklāt sezonas augļu un dārzeņu lietošana ir viens videi draudzīgas ēšanas principiem. Oktobris ir bagātīgs periods pēc ražas novākšanas, tāpēc rudens pasākumā sagaidām, ka ēdinātāji iepriecinās apmeklētājus ar sezonai raksturīgiem ēdieniem,” skaidro Marta Turkupole, viena no pasākuma organizētājām. “Augu valsts ēdiena popularitāte katru gadu pieaug, un ēdiena svētki “AUGam” ir lieliska iespēja iepazīt daudzveidīgu augu valsts virtuvi vienuviet,” atgādina Marta.

Ēdiena svētki “AUGam” apmeklētājiem piedāvās iepazīt daudzveidīgu augu valsts virtuvi patīkamā atmosfērā, nesatraucoties par to, kādu ietekmi pārtikas izvēle atstāj uz apkārtējo vidi un dzīvniekiem. Pasākums norisināsies visas dienas garumā un ieeja tajā būs bez maksas. Pasākums būs piemērots gan ģimenēm ar bērniem, gan mājdzīvnieku saimniekiem. 

Vasaras ēdiena svētki “AUGam”, kas bija pirmreizējs šāda koncepta pasākums, notika šī gada 20. jūlijā, kad pasākumā piedalījās 20 ēdināšanas uzņēmumu, to vidū “Terapija”, “Stockpot”, “Bhajan Cafe”, konditoreja “Putni” un “Ramen Riga” ar Mārtiņu Sirmo priekšgalā. Pirmo pasākumu apmeklēja gandrīz 2000 cilvēku. Pēc rudens pasākuma nākamie svētki plānoti 2020. gada sākumā ziemas noskaņās.

Pasākumu rīko nevalstiskā organizācija biedrība “AUGam”, kuras mērķis ir veicināt augu valsts uztura pieejamību un ilgtspēju, sadarbībā ar StreetFoodLatvia, kas ir Angāra saimnieki, un organizāciju “FreeRiga”. Plašāka informācija par festivālu un dalībniekiem drīzumā būs pieejama pasākuma mājaslapā (www.augam.lv/svetki). Iespēja sekot jaunumiem rīkotāju Facebook un Instagram profilos.

Autors: Biedrība “AUGam”

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!