Piektdien, 27.septembrī, Zinātnieku naktī interesenti vairākās Latvijas pilsētās un novados varēs iepazīties ar dažādiem zinātnes sasniegumiem, kuri ietekmēs cilvēku dzīvi nākotnē.

Viņa sacīja, ka pasākumu programmā īpaša uzmanība šogad vērsta tieši uz zinātnes sasniegumiem, kuri ietekmēs cilvēku dzīvi nākotnē. Piemēram, Latvijas Universitātes (LU) Zinātņu mājā ikviens varēs iepazīties ar cilvēkveidīgo robotu “Popiju” un programmēšanas darbnīcā izmēģināt, kā kontrolēt šo robotu un iesaistīt to mākslinieciskās aktivitātēs.

LU Dabas mājā būs apskatāmi eksperimenti ar elekromagnētisko lauku un radiāciju, savukārt Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā interesenti varēs izpētīt cilvēka ķermeni ar virtuālās realitātes briļļu palīdzību un pārbaudīt savu spēku ar airēšanā un slēpošanā. Turpretī, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra izveidotajā “Mikrobioma labirintā” apmeklētāji varēs izzināt cilvēka un vides mikroorganismu mijiedarbību, kā arī piedalīties spēlē “Ielaušanās šūnā”.

Latvijas Organiskās sintēzes institūtā Teikas rajonā, Rīgā, būs iespēja noskaidrot, kā notiek jaunu zāļu meklējumi, un vērot ķīmijas eksperimentus. Kaimiņos esošajā Elektronikas un datorzinātņu institūtā zinātnieki interesentus iepazīstinās ar jaunumiem viedo automašīnu un dzelzceļu jomā, bet Latvijas Valsts Koksnes ķīmijas institūtā varēs iepazīt koksnes pētīšanas metodes un izmantošanas veidus, stāstīja Keiča.

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR” šogad apmeklētājus gaidīs Tomes zivju audzētavā, Ķeguma novadā, kur varēs iepazīt jaunākās tehnoloģijas zivju audzēšanā, kā arī atklāt baktēriju daudzveidību dabā, savukārt Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā varēs uzzināt par kiberbitēm kiberstropā jeb medus ieguves perspektīvām nākotnē.

Viņa sacīja, ka kopumā 17 Latvijas pilsētās un novados notiks Zinātnieku naktij veltīti pasākumi un durvis apmeklētājiem vērs zinātniskie institūti, augstskolas un citas iestādes vairāk nekā 40 norises vietās visā Latvijā.

Eiropas Zinātnieku nakts pasākumi būs pieejami Rīgā, Salaspilī, Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā, Rēzeknē, Valmierā, Cēsīs, Ventspilī, Dobelē, Baldonē, Ķegumā, Skrīveros, Priekuļos, Pūrē, Papē un Dižstendē. Apmeklētāji varēs ielūkoties laboratorijās, vērot un iesaistīties eksperimentos, diskutēt ar zinātniekiem, piedalīties pētnieciskajās darbnīcās un citās izzinošās aktivitātēs, stāstīja Keiča.

Eiropas Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas iniciēts pasākums, kas katru gadu septembra pēdējā piektdienā vienlaicīgi notiek vairāk nekā 30 valstīs un 300 pilsētās, lai saistošā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus, ļaujot ikvienam interesentam ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Latvijā Eiropas Zinātnieku nakti organizē VIAA sadarbībā ar vadošajām Latvijas augstskolām un zinātniskajiem institūtiem.

Autors: nozare.lv

25.09.2019.

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?