14 C
Rīga
sestdien, maijs 28, 2022

Jauna mākslas darbu izstāde, kura rosina domas par dzīves otrajām iespējām!

Latgales Mākslas un Amatniecības centrs 08/10/2020 06:05
 

Aicinām apmeklēt Jāņa Jonāna izstādi “2(ie)ДОМīgi”, kura apskatāma Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē sākot ar 7.oktobri līdz 7.novembrim. 

Līvānieša Jāņa Jonāna gleznojumu izstādē “2(ie)ДОМīgi” liela nozīme piešķirta ciparam “2”, arī pats izstādes nosaukums var būt divējāds: “Iedomīgi” vai “Divdomīgi”. “Dzīvē es esmu pamanījis, ka tikai ar otro iespēju daudz kas sanāk, arī pati dzīve ir kā otra iespēja,” skaidro Jānis Jonāns. “Arī otra medaļas puse ir jāatceras, teiksim, tu no stāstiem par cilvēku dzirdi vienu medaļas pusi, bet tu iepazīsti to cilvēku – ir cita medaļas puse. Šī man ir otrā izstāde, un gribu uzsvērt teicienu – lai stabils garā un rāms prātā.”

Gleznotājs Jānis Jonāns uzsver, ka izstādes veidošanā viņš nav piedalījies viens – mākslas darbu radīšanā un izstādes ierīkošanā palīdzējuši draugi. Daļai darbu apzināti izvēlēta gleznu un metālizstrādājumu kombinācija, kas piešķir citādu nokrāsu. Par katru darbu ir stāsts, kas vēsta gan par tapšanas procesu, gan nozīmi.  

Mākslinieka interpretācijā ikvienai no izstādes gleznām ir 2 stāsti – 2 nosaukumi, 2 apraksti. Viens, ko padomājis, otrs, ko pateicis. Gandrīz visām savām gleznām autors “egoistiskajam indi(E)go piejaucis dievišķi dzelteno, tā radot dzīvības zaļo”. Jānis katram cilvēkam vēl savu zelta sietiņu. Ar kuru izsijāt graudus no pelavām. Lai rodas sapratne, ka nav “es” vai “tu”, bet esam tikai- “mēs”.

Izstādi aicinām apmeklēt līdz 2020. gada 7.novembrim  Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē.

 

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here