3.5 C
Rīga
sestdien, februāris 24, 2024

Pasaules kritiķu un skatītāju atzinību guvušie seriāli būs skatāmi arī Latvijā!

FX un “FX Life”
 

Nav šaubu, ka straumēšanas platformas kļūst arvien populārākas, taču arī ierastajā jeb lineārajā televīzijā joprojām ir, ko redzēt, turklāt nav jāpērk neskaitāmi papildu abonementi, lai satiktos gan ar jaunajiem, gan ar jau iemīļotajiem varoņiem, vēsta kanāli FX un “FX Life”. 

No 24. janvāra Latvijā labi pazīstamie starptautiskie TV kanāli FOX un “Fox Life” iegūs jaunu vizuālo identitāti un nosaukumu, attiecīgi, pārtopot par FX un “FX Life”, taču nemainīgi Latvijas lineārās televīzijas skatītājiem tiks piedāvāta kvalitatīvā izklaide un pasaulē pieprasīti seriāli!

Jau janvārī skatītājus gaida tikšanās ar jauniem personāžiem – īpašo aģentu Vilu Trentu tāda paša nosaukuma seriālā, kā arī Stīvu Mārtinu, Mārtinu Šortu un Selēnu Gomesu, kuri iejutīsies amatierdetektīvu lomās seriālā “Tikai slepkavības ēkā”. 

Gaidot televīzijas pirmizrādes, kanāli FX un “FX Life” piedāvā iepazīties ar jaunajiem varoņiem, kuri noteikti iekaros daudzu Latvijas skatītāju sirdis!

Īpašais aģents un viņa uzticamā čivava

Jaunais seriāls “Vils Trents” stāstīs par Džordžijas štata izmeklēšanas biroja īpašo aģentu, kura lomā iejuties puertorikāņu izcelsmes aktieris Ramons Rodrigess, un viņa apburošo “palīdzi” čivavas šķirnes sunīti Betiju. 

Starp citu, suņu meitenei Blūbelai, kas atveido Betiju, šī nav pirmā parādīšanās uz ekrāniem. Viņa bija viena no pieciem suņiem, kas krāšņajā filmā “Kruella” ar Emmu Stounu galvenajā lomā tēloja Vinku.  

Vils Trents ir bārenis, kurš tika pamests miskastē. Bērnībā un pusaudžu gados viņš bija nomainījis vairākas audžuģimenes un dzīvojis grupu mājās. Trents paļaujas uz savu intuīciju un unikālo pieredzi, lai atklātu patiesību.

Viņam ir disleksija jeb grūtības ar lasīšanu un teksta saprašanu, taču nozieguma vietu Vils spēj “lasīt” kā neviens cits. Tāpēc Vils lepojas ar vislielāko atklāto noziegumu skaitu birojā. Trentam ir arī doktora grāds kriminālzinātnē.  

Vilu ar Betiju vieno tas, ka arī viņa bija pamesta. Vils mēģināja pierunāt patversmes darbinieci sunīti uzņemt pie viņiem, taču beigās  mājās devās abi kopā. 

Pirmajā sezonā būs 13 sēriju, un tajā redzēsim arī aktrisi Ēriku Kristensenu, Vila Trenta kolēģes Endžijas lomā, kā arī 1990. gadu kulta jauniešu seriāla “Glābejzvans” zvaigzni Marku Polu Goselāru. Jāpiebilst, ka reiz meiteņu mīluļa Zaka Morisa lomas atveidotājs 1. martā svinēs 50 gadu jubileju un šajā seriālā tēlo kādas varones tēvu. 

No grāmatas lappusēm uz ekrāna  

Seriāla “Vils Trents” pamatā ir populāra grāmatu sērija, kuras autore ir rakstniece Karīna Slotere (Karin Slaughter). Jāpiebilst, ka galvenā varoņa āriene, kas aprakstīta grāmatās, kardināli atšķiras no tā, ko redzēsim ekrānā. Proti, rakstnieces iztēlē Vils bija 1,93 metrus garš blondīns, taču seriāla veidotāji deva priekšroku pilnīgi pretējam tipāžam – tumšmatainajam Rodrigesam, kura augums ir 1 metrs 80 centimetri. 

Ramons Rodrigess savā karjerā ir parādījies daudzos populāros seriālos, piemēram, “Likums un kārtība”, kā arī tādos Holivudas grāvējos kā “Ātruma slāpes”, “Uzbrukums pasaulei: Kauja par Losandželosu” un “Transformeri 2: Pieveikto atriebība”. Jāpiebilst, ka par lomu “Transformeros” Rodrigess bija nominēts ALMA balvai. To kopš 2008. gada piešķir labākajiem mūziķiem un aktieriem, kuru dzimtā valoda ir spāņu.

“Vils Trents” jau ir pagarināts uz otro sezonu, kurai visdrīzāk sekos arī citas, jo pašlaik ir publicēti 12 romāni par Vilu Trentu un literārā materiāla seriāla veidotājiem patiešām netrūkst.  

Jaunā detektīvseriāla “Vils Trents” pirmizrāde jau 24. janvārī kanālā FX! 

Trijotne, kas spēj atklāt noziegumus 

Par kulta seriālu nodēvētā detektīvkomēdija “Tikai slepkavības ēkā”, sākot ar 29. janvāri, pirmoreiz būs skatāma lineārajā televīzijā kanālā “FX Life”!  

Seriāla panākumu atslēga ir ne tikai ieintriģējošais un pavērsieniem bagātais sižets, bet arī lieliskā aktieru trijotne galvenajās lomās – skatītāju iemīļotie veterāni komiķi Stīvs Mārtins (Čārlzs) un Mārtins Šorts (Olivers), kā arī viena no pasaulē populārākajām dziedātājām un aktrisēm Selēna Gomesa Meiblas lomā.  

Viņus vieno ne tikai dzīves vieta Ņujorkas Augšējās Vestsaidas apkaimes nams “Arconia”, bet arī kaisle pret “true crime” jeb stāstiem, kas balstīti uz patiesiem noziegumiem.  

Kad viņu namā nomirst viens no tā iemītniekiem, Čārlzs, Olivers un Meibla nolemj atklāt šo noziegumu un pie reizes arī ierakstīt par to raidierakstu īsta “true crime” stilā. Izmeklēšanā pamazām atklājas arī citi “The Arconia” ēkas iemītnieku tumšie noslēpumi, kas tikuši glabāti gadiem ilgi.  

Detektīvi amatieri drīz vien saprot, ka slepkava joprojām dzīvo ēkā un viņiem pēc iespējas ātrāk jāsaliek kopā visas norādes par to, kas viņš ir, pirms nav par vēlu.   

Ēkai īpaša loma 

Vēl viens seriāla “personāžs” ir elegantā ēka, kurā risinās notikumi. Realitātē “The Arconia” neeksistē, seriāla ārskatus filmēja pie “The Belnord” nama Manhetenā. Tas ir 13 stāvus augsts un uzbūvēts 1908. gadā. Kopējā šā nama pārdoto dzīvokļu vērtība pārsniedz 1,35 miljardus ASV dolāru. Savukārt iekšskati tika filmēti “Silvercup” studijā, un katra tēla dzīvoklis lielā mērā atspoguļo arī viņa personību. 

Čārlza mājoklis ataino viņa nostalģiju par Holivudas slavas dienām 1970. un 1980. gados. Toreiz viņš bija populārs televīzijas aktieris un spēlēja policistu šovā “Brazzos”, un šķiet, ka viņa pieķeršanās  šim laikam bija saglabājusies vēl joprojām. To pierādīja gan pastāvīgie atgādinājumi draugiem par krāšņajiem ziedu laikiem, gan izvēlētais dekorēšanas stils. 

Šorta atveidotais Olivers ir teātra režisors, tāpēc arī viņa dzīvoklis izskatās mazliet teatrāls – ar samta apdari un simtiem grāmatu, kā arī skulptūrām un citiem mākslas priekšmetiem.  

Tikmēr Meiblas dzīvoklis ir grezns un krāšņs. Tas atbilst “old money” stilam, kas raksturīgs to ģimeņu atvasēm, kas bijušas turīgas vairākās paaudzēs. Interjerā dominē krēmkrāsa un zelts, ka arī bagātīgi brūnie un bēšie toņi, kas ideāli sader ar antīkajām mēbelēm un jūgendstila dekoriem.  

Selēnas fani seko ik uz soļa 

Seriāla veidotājiem problēmas sagādāja Selēnas Gomesas fani, kas seko aktrisei ik uz soļa. Proti, tikai sociālās tīklošanās vietnē “Instagram” vien viņai ir teju 430 miljoni pielūdzēju un viņa ir viena no vispopulārākajām slavenībām šovbiznesa industrijā. Tāpēc, kad bija paredzēts filmēt ārā, sanākušie cilvēki ar sajūsmu sagaidīja katru viņas žestu un ik pa laikam skaļi izkliedza viņas vārdu. Arī pašai Selēnai nebija viegli palikt savā tēlā, bet viņa tika galā, – par to liecina seriāla augstie panākumi.  

Jāatzīmē, ka Čārlza loma, iespējams, būs pēdējā 78 gadus vecā Stīva Mārtina karjerā. Par to viņš pats 2022. gada augustā pastāstīja intervijā izdevumam “The Hollywood Reporter”. Mārtins, kurš kopā ar Šortu ir arī “Tikai slepkavības ēkā” līdzproducents, atbildot uz jautājumu par pensiju, pateica, ka vairs nemeklē jaunas lomas un nepiedalīsies citos projektos kā vieszvaigzne. Viņa kolēģis un ilggadējs draugs Mārtins Šorts, savukārt, komentēja, ka nevar iedomāties Stīvu dodamies pensijā.  

Pirmajā sezonā, kas būs skatāma, sākot ar 29. janvāri, kanālā “FX Life”, būs desmit sēriju, taču tas ir tikai sākums – pašlaik jau ir nofilmētas vēl divas sezonas. Taču arī tas nav viss –  “Tikai slepkavības ēkā” ir pagarināts arī uz ceturto sezonu! 

Atkalsatikšanās ar iemīļotajiem personāžiem

Jau vairāk nekā divdesmit gadu visā pasaulē televīzijas skatītāji seko kādas Sietlas slimnīcas ārstu un viņu pacientu ikdienai seriālā “Grejas anatomija”. Un turpinās sekot vēl kādu laiku, proti, šogad kanālā “FX Life” būs skatāma jau 20. šīs aizraujošas sāgas sezona! Un vēl viena laba ziņa ir tā, ka atkal redzēsim galveno varoni Mereditu Greju (Elena Pompeo), kura uz brīdi bija atstājusi Sietlas “Grace” slimnīcu.

Kanālos FX un “FX Life” katru vakaru ir iespējams noskatīties arī rakstnieka Ričarda Kāsla un detektīves Keitas Beketas piedzīvojumus, atklājot noziegumus Ņujorkā, seriālā “Kāsla metode”. Arī “Noziedzīgo prātu” komanda skatītājiem par prieku turpinās ķert sērijveida slepkavas. Nupat aizvadīta šī seriāla 16. sezona, un tuvā nākotnē redzēsim vēl vismaz vienu ar jaunu nosaukumu “Noziedzīgie prāti: Evolūcija”. 

Tie, kam patīk postapokaliptiskie sižeti, varēs turpināt just līdzi FX seriāla “Staigājošie miroņi” varoņiem, kas cīnās par izdzīvošanu zombiju pārņemtā pasaulē. Savukārt tie, kam prātā romantika, aicināti pie “FX Life” ekrāniem, kad ēterā būs turku seriāla “Gaisā virmo mīlestība” otrā sezona – kaislības, skaistās ainavas un harizmātiskie aktieri noteikti sasildīs skatītāju sirdis šajos drēgnajos ziemas vakaros! 

Šie un daudzi citi seriāli visām gaumēm tagad un arī turpmāk kanālos FX un “FX Life”! 

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here