8 C
Rīga
trešdien, oktobris 28, 2020

Pazūd kaķis, bet izrādās, ka tam atrasts jauns saimnieks. Zādzība vai saprotama rīcība? (PAPILDINĀTS)

Dieviete.lv 18/09/2020
 

Mums ar savu stāstu padalījās Oļegs, kura sirds ir pilna, jo viņa mīlulis esot atdots citiem cilvēkiem!

Oļegs savulaik kaķi izglābis no Rīgā, Matīsa ielā sadegušas mājas, tad kaķītis vēl bijis maziņš. Tā jaunais ģimenes iemītnieks, kuram tika dots vārds Kevins pie Oļega nodzīvoja pusgadu, līdz kādu dienu pazuda. Kaķītis esot laists arī āra gaitās, Oļegs dzīvo Jūrmalā un kaķis bieži pastaigājies gar kāpām, bet vienmēr atradis savu ceļu mājup. Tad vienu dienu viņš tā arī nav pārnācis. Ģimene pamatīgi uztraukusies, izmeklējusies kaķi, bet nodomāja, ka, iespējams, to saplosījis kāds meža zvērs. Tad pēc aptuveni jau 3 nedēļām Oļega sieva ar meitu satika kādu sievieti, kura it kā glābjot kaķus, un sieviete paziņoja, ka nesen ir izglābusi melnu, jaunu runcīti. Viņa esot kaķi pieradinājusi un vēlāk notvērusi. Bija skaidrs, ka runa ir par pazudušo Kevinu. Šī kaķu glābēja iedeva sievietes telefona numuru, kura Jūrmalā aktīvi glābjot pamestos kaķus. Sieviete vārdā Irīna esot dzīvnieku aizstāve, kura uzskata, ka viņas draudzene ir izglābusi Kevinu, Kevins ir ticis kastrēts un jau atdots jauniem saimniekiem. Oļegs pajautājis Irīnai jauno saimnieku telefona numuru, jo viņš ļoti vēlas atgūt mīluli un paskaidrot “jaunajiem saimniekiem” situāciju, bet Irīna, kurai ļoti rūp dzīvnieku labklājība izlēmusi, ka Kevinam jāpaliek pie jaunajiem saimniekiem un atasakās dot telefona numuru.

Oļega ģimene ir ļoti satriekta un ilgojas pēc sava mīluļa. Oļegs lūdza mūsu palīdzību, jo nav skaidrs ko darīt šādā situācijā, tomēr mēs ļoti ceram, ka ģimene atgūs savu mīluli. Protams, ka jaunie saimnieki noteikti vēlējušies labu, bet Kevinu ļoti gaida mājās.

Situācija no Irīnas skatu punkta

Es saņēmu ziņu, ka Jūrmalā, precīzāk Majoros klaiņo kaķis. Kaķītis regulāri staigājot gar jūru un gar kāpām, dzīvojoties pie miskastēm un atrodas teritorijā, kurā to var saplosīt meža zvēri, piemēram, lapsas. Sieviete, kura novērojusi šo situāciju, apgalvoja, ka šādi tas norisinās jau kādu laiku, viņa esot apstaigājusi tuvākās mājas un nevienam par kaķi nav bijusi nekāda informācija. Kaķītim biju gatava sniegt palīdzību, esam atvēruši biedrību, kura rūpējas par pamestiem kaķiem un mēs tiem meklējam pienācīgus saimniekus. Strādāju un savā brīvajā laikā palīdzu patversmēm, ielas kaķiem. Un visiem šiem kaķiem mēs sniedzam veterināru palīdzību, sterilizējam, vakcinējam un meklējam mājas. Ja mūsu iedzīvotāji būtu atbildīgi par saviem dzīvniekiem, tāda problēma,ka klajņojoši dzīvnieki Latvijā, sen jau būtu atrisināta. Kā tas ir citās Eiropas Valstīs.

Kas tieši mums lika domāt, ka kaķis ir klaidonis?

Atbilde ir pavisam vienkārša. Kaķim nebija siksniņas, tas nebija čipots, nebija kastrēts, kaķi bija nepieciešams arī attārpot un atblusot. Šāds kaķa stāvoklis neliecināja par to, ka kāds par viņu būtu uzņēmies rūpes. Pēc kāda laika ar mani sazinājās Oļegs, kuram jautāju kādēļ kaķis netika meklēts ātrāk. Uz šo jautājumu saņēmu atbildi, ka saimnieki kaķi nav meklējuši, jo domāja, ka viņu notvēris kāds meža zvērs. Oļegs nebija internetā licis kādu paziņojumu par pazudušu kaķi, nekur nebija izliktas arī kādas lapiņas, ka kaķis ir pazudis. Es sazinājos ar jauno ģimeni, kura visai ātri adoptēja kaķi, un viņi uzzinot par situāciju un apdomājoties, atteicās kaķi atdot. Kaķītis esot saradis ar citiem viņu dzīvniekiem, arī ar suni nav nekādu problēmu, viņiem pat mājās esot kaķiem speciāli paradzēts kaķu voljers. Es visu šo paskaidroju Oļegam, pateicu to, ka neko nevaru darīt, jo ar jauno ģimeni ir noslēgti apdopcijas dokumenti, ja viņi kaķi nevēlas atdot, tad man nav nekādas varas pār to. Mana ikdiena paiet glābjot kaķus, es speciāli nevienam kaķi nezagtu, un tās arī ir izmaksas, kuras mums pašiem jāsedz. Citās valstīs šādu problēmu nav, piemēram, Lietuvā vai Igaunijā. Pie mums, savukārt, ir tikai likums, kuru daudzi neievēro.

SVARĪGI! Ja kaķi nevēlaties čipot, tad tam noteikti nepieciešama siksniņa. Siksniņai vērtīgi pievienot medaljonu ar kaķa adresi, vārdu. Ja uztraucaties, ka kaķis var aizķerties aiz siksniņas, tad tagad iespējams iegādāties siksnas, kuras šādā situācijā atveras, tādejādi neapdraudot mīluļa dzīvību.

Ministru kabineta noteikumi Nr.266

Kaķis, kas ir vecāks par sešiem mēnešiem, var brīvi uzturēties ārpus tā īpašnieka vai turētāja valdījumā vai turējumā esošās teritorijas, ja kaķis ir sterilizēts.

Kaķim nodrošina:

1. Vienmēr brīvi pieejamu svaigu ūdeni.

2. Pilnvērtīgu barību.

Diskusija par šo situāciju mūsu forumā – https://lilit.dieviete.lv/forums/topic/219510-pazud-kakis-bet-izradas-ka-tam-atrasts-jauns-saimnieks/

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!