4 C
Rīga
ceturtdien, aprīlis 15, 2021

Pūļa imunitāti pret Covid-19 Latvijā varētu sasniegt augustā vai septembrī (+VIDEO)

Nozare.lv/Panorāma 24/02/2021
 

Pūļa imunitāti pret Covid-19 Latvijā varētu sasniegt augustā vai septembrī, otrdien valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē atzina veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Aicināts nosaukt aptuvenu laiku, kad plašas vakcinēšanas rezultātā valstī varētu sasniegt pūļa imunitāti, ministrs atzina, ka patlaban dzīvojam augstas neziņas apstākļos ar daudziem nezināmajiem. 

Pavļuts rezumēja, ka pūļa imunitātes sasniegšana būs atkarīga no vakcīnu pret Covid-19 pieejamības un cilvēku vēlmes vakcinēties.

“Nav izredžu līdz gada vidum sasniegt pūļa imunitāti, kad 70% no sabiedrības būtu saņēmusi abas pret Covid-19 vakcīnas potes. Pūļa imunitātes reālistiskākais mērķis ir vasaras beigas – augusts vai septembris,” klāstīja Pavļuts.

Savukārt, runājot par prioritārajām vakcinējamajām grupām – senioriem, sociālo aprūpes centru iemītniekiem, cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, – veselības ministrs prognozēja, ka lielākā daļa šo grupu iedzīvotāju varētu tikt vakcinēta līdz maijam vai jūnijam, bet arī šīs prognozes piepildīšanās būs atkarīga no vakcīnu pieejamības un iedzīvotāju gatavības vakcinēties.

Video (Covid-19 pandēmija neatkāpjas. Saruna ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu)

 

1 KOMENTĀRS

  1. Visi pieceļas un dodad uz telpi ar brilli, un tur paliek mūžigi. Pasaile ir reāla, vienmēr tāda bija un būs. P

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!