10.8 C
Rīga
ceturtdien, oktobris 5, 2023

Dieviete.lv intervē vienu no pirmajiem COVID-19 vakcīnētajiem Latvijā

Dieviete.lv
 

Dieviete.lv intervēja kādu personu, kurš vēlājās būt anonīms, bet labprāt padalījās par savām sajūtām, pieredzi un domām saistībā ar Covid-19 vakcīnu.

Kad Jums tika veikta vakcīna?

Vakar.

Kā tas viss notika?

Vienkārši ņēma, iepotēja un viss. Man ārsts minūtes 5 stāstīja par šo vakcīnu, tās iespējamām blaknēm. Kā arī es varēju viņam uzdot jebkādus jautājumus. Vēl bija jāizpilda anketa par to, vai jau esmu slimojis ar Covid-19, vai man ir temperatūra, vai man jebkad ir bijušas kādas alerģijas no citām potēm. Tad man izskaidroja, ka pretēji tam, kā tas ir ar citām potēm, kur tev ievada vīrusu mazā devā, tad šajā gadījumā vīrusu nevada iekšā. Tā vietā ievada kaut ko, kas palīdz cīnīties ar šo vīrusu. 

Vai stāstīja par blakus parādībām?

Pastāstīja, ka blakne varētu būt apsārtis, sāpošs vai niezošs plecs potēšanas vietā. Varētu būt arī galvas sāpes, slikta dūša un tamlīdzīgi.

Un tas viss varētu būt pirmajā dienā vai vairākas dienas?

Viena līdz trīs dienas. Vienīgais, ko es un kolēģi esam konstatējuši, ir pleca sāpes potēšanas vietā. Kad pieskaras plecam, tas nedaudz sāp, tas arī viss. Bet nekas nav pietūcis.

Kad tieši jums sāka sāpēt plecs?

Tas notika vienu dienu pēc potes, no rīta bija tāds jūtīgs, bet dienas beigās pārgāja. Sajūta it kā, kāds būtu iesitis pa to plecu, bet nu nekādu zilumu tur nav. 

Ja Covid-19 ir jau izslimots, vai tad ir jāpotējas?

Anketā bija jautājums, vai pēdējo 3 mēnešu laikā ir izslimots Covid-19. Tāpēc domāju, ka šādā laika periodā poti nedod, bet pēc tam gan var potēt.

Sociālajos tīklos pacēlies jautājums par to, vai pēc vakcīnas būs jāvalkā sejas maska.

Maska būs jāvelk. Kā tad cilvēks pierādīs to, ka viņš ir potējies pret Covid-19? Tad jau sanāk, ka man būtu jānēsā līdzi papīrs vai kāds cits pierādījums, ka esmu potēts. Nē, maskas būs jāvelk. Turklāt, arī pēc vakcīnas ir iespējams saslimt ar Covid-19. Cik es sapratu no informācijas par poti internetā, saslimšanās gadījumā man Covid-19 būtu vieglākā veidā vai pat bez simptomiem. Man, piemēram, paziņam meita skolā saslima ar Covid-19. Viņai tikai divas dienas bija temperatūra 37 grādi un tas arī viss, citu simptomu nebija, un viņa tagad ir vesela. Cik es saprotu, tad arī vakcinētam cilvēkam, kurš saslimst ar šo vīrusu, varētu klāties līdzīgi. Jāatceras, kas simtprocentīgu garantiju vakcinācija nedod.

Sazvērestības teoriju piekritēji daudz ko izdomā un apgalvo, piemēram, ka ar poti ievada čipu. Bet nav tā, ka man tika ievadīts čips un es tagad no rīta pēkšņi māku runāt Ķīniešu valodā.

Vai Jums bija satraukums par to, ka Jums tiek veikta Covid-19 vakcīna?

Nē, nekāda uztraukuma nebija, jo sev interesējošo informāciju jau biju uzzinājis internetā uzticamos avotos. 

Sakiet, vai jūsu darba vietā ir arī kādi kolēģi, kuri ir pret šo vakcīnu?

Mēs visi to tā veselīgi uztveram. Mans viedoklis ir tāds, ka ierobežojumi ir nepatīkami, bet viņus vajag pieciest. Ja mēs visi tagad brauksim, piemēram, Liepājas brīvības braucienā … Ir skaidrs tas, ka jo vairāk cilvēki saslims, jo vairāk slimnīcas tiks pārpildītas, un mazāk mums būs ārsti, kuri varēs ārstēt pārējās slimības. Bet, ja mēs tagad visi kopā Covid-19 kaut cik ierobežosim, tad arī būs vairāk strādāt spējīgo ārstu. 

Pēc cik ilga laika, jums veiks otru poti?

Pēc 3 nedēļām, precīzāk, 18. janvārī. 

Vai jums ārsts pastāstīja ar ko pirmā vakcīna atšķiras no otrās, un kādēļ otrā vakcīna vispār ir nepieciešama?

Jā, viņš stāstīja. Ārsts teica, ka tā nostiprina pirmās potes rezultātu. Es galīgi nebiju uztraucies, tādēļ arī tik pastiprināti neiedziļinājos. Galvenais, ka tā ir iepotēta un viss. 

Vai jums nepateica, kur jūs pats varat paskatīties informāciju par šo vakcīnu?

Ja man ir pastiprināta interese, tad es vakcīnas nosaukumu varu ierakstīt internetā un meklēt attiecīgo informāciju. Es arī mājās pameklēju papildus informāciju, un tā bija tieši tāda, kādu man uz vietas teica ārsts.

Aicinām izteikt savu viedokli mūsu forumā: https://lilit.dieviete.lv/forums/topic/220191-komandantstunda-un-arkarteja-situacija-lidz-07-02-2021/

 

 

1 KOMENTĀRS

  1. […] Šeit izlasāma neliela intervija ar cilvēku, kurš tika vakcinēts pret Covid-19: “Kā tas viss notika? Vienkārši ņēma, iepotēja un viss. Man ārsts minūtes 5 stāstīja par šo vakcīnu, tās iespējamām blaknēm. Kā arī es varēju viņam uzdot jebkādus jautājumus. Vēl bija jāizpilda anketa par to, vai jau esmu slimojis ar Covid-19, vai man ir temperatūra, vai man jebkad ir bijušas kādas alerģijas no citām potēm. Tad man izskaidroja, ka pretēji tam, kā tas ir ar citām potēm, kur tev ievada vīrusu mazā devā, tad šajā gadījumā vīrusu nevada iekšā. Tā vietā ievada kaut ko, kas palīdz cīnīties ar šo vīrusu.” […]

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here