Latvieši ir saldummīļi, kuri labprāt našķējas gan svētkos, gan ikdienā. Visu mīlētāju diena – Valentīndienair tikai viena no daudzām dienām, kad palutināt sevi un mīļoto cilvēku ar kādu īpašu gardumu. Lai šajā dienā mielošanās un kopābūšana dzirkstītu vēl vairāk un izdotos panākt īsto garšas buķeti, Rimi vīna dārza vīnzinis Mārcis Mitrevics iesaka, kādu vīnu izvēlēties pie iecienītākajiem Valentīndienas gardumiem.

Tumšā šokolāde

Laba veselībai, uzlabo garastāvokli un daudzveidīgi izmantojama ēst gatavošanā – tumšajai šokolādei ir neskaitāmas labās īpašības. Ne velti tieši šokolāde tiek uzskatīta par mīlestības simbolu, jo to bieži vien kopā ar vīnu Valentīndienā izvēlas dāvināt mīļotajam cilvēkam. Tumšā šokolāde ir īstens izņēmums vīna saderībā.Jūtamā rūgtumiņa garšā un ne tik izteiktā salduma dēļ šokolādi iespējams pilnvērtīgi savienot ar sarkanvīnu, kam ir līdzīga garšas struktūra – tātad nedaudz rūgtens un saldens vīns būs vispiemērotākais. Ieteicams izvēlētiessarkanvīnu, kas darināts no žāvētām vai daļēji žāvētām vīnogām – passito, apssimento, recioto, amarone,kā arī no karstām zemēm nākušoscabernetvai shiraz. Tāpat līdzīgas garšas un smaržasatradīsiet izturētā portvīnā.

Augļu un deserta sieru plate

Viena no gardām izvēlēm Valentīndienas atzīmēšanai ir augļu un deserta sieru plate, kas var ietvert ziemas sezonālos augļus – vīnogas, mango, citrusaugļus, ananasu, kā arī izsmalcinātus sierus, piemēram,brie,dažāduspūdētos un kamambēras sieru. Svētkos šīs uzkodas noteikti jāpavada piemeklētam vīnam.  Līdz ko kopā ar augļiem uz plates parādās siers, tā vīna izvēles Pandoras lādei vāks ir vaļā – jo maigāks un svaigāks ir gardums, jo svaigāks vīns jāmeklē. Jo siers ir sātīgāks, jo ar tiem saderēs pilnmiesīgāki vīni.

Zefīri un bezē

Baltie, gaisīgie un kārdinošie saldumi nevienam vien asociējas tieši ar mīlētāju dienu. Ja esi izvēlējies, ka 14. februāra vakaru saldināsi tieši ar šo gardumu, pieejot pie vīnu plaukta, jāmeklē mazliet saldeni dzirkstošie vīni. Tieši tie kopā ar zefīriem un bezē veido īstenu mīlētāju pāri, kur vienam bez otra neiztikt.

Saldējums un saldējuma tortes

Šokolādes, augļu un zefīru ēnā nedrīkst atstāt saldējumu, kas nebūt nav deserts, ko ēst tikai karstās vasaras dienās, lai atveldzētos. To var baudīt kopā ar augļiem, saldajām mērcēm, riekstiem un citām piedevām, turklāt, ja reiz tiek svinēta Valentīndiena, tad galdā var celt arī saldējuma torti. Ja izvēle krīt par labu saldējumam, ieteicams izvēlēties kādu saldu stiprināto vīnu. To pirms dzeršanas vēlams atdzesēt un baudīt maziem malciņiem kopā ar saldējumu. Īpašai sajūtai to vēlams baudīt no liķiera glāzītēm.

Tartalete

Trauslie smilšu mīklas groziņi ar dažādiem pildījumiem – augļiem, sieru, šokolādi vai krēmu – garšo daudziem, bet vēl gardāki tie kļūs, ja vienlaikus malkosi mūsu pašmāju vīndaru darinātos saldos augļu vīnus.

Ņem vērā!

“Galvenais, kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties atbilstošu vīnu izvēlētajam desertam vai saldumam, – lai tie saskanētu, vīnam ir jābūt tikpat saldam kā desertam, kā arī garšas un smaržas intensitātei savienojumā jābūt līdzvērtīgai,” teic Rimi vīna dārza vīnzinis Mārcis Mitrevics

Rimi vīna dārzs sniedz daudzpusīgu informāciju par plašo vīna pasauli, ieteikumus, kā izvēlēties vīnu pie jebkuras maltītes – no vieglām uzkodām līdz pat izsmalcinātiem desertiem, un citus vīna baudītājam interesējošus padomus. Šeit noderīgā informācijā dalās Rimi vīna dārza vīnzinis Mārcis Mitrevics, lai ikviens atrastu sev piemērotāko vīnu un trāpīgākos ieteikumus. Uzzināt jaunumus un reģistrēties, lai izbaudītu īpašās Rimi vīna dārza biedra priekšrocības, iespējams Rimi kioskos vai arī mājas lapā www.gardezi.lv/vinadarzs

 

Tekstu sagatavoja: Inga Bite,

SIA Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?