2.2 C
Rīga
otrdien, marts 21, 2023

Šerloks Holmss ir atgriezies Rīgā un aicina visus uz pilsētas kostīmu svētkiem 18. martā! (+FOTO)

PR LINIJA 16/03/2023 19:35
 

Misters Šerloks Holms personiski aicina uz tikšanos visus dedukcijas metodes cienītājus – 18.martā jaunas slavenā detektīva lietas ietvaros notiks desmitie, jubilejas pilsētas kostīmu svētki “Šerloka Holmsa dzimšanas diena”. Organizatori aicina visus rīdziniekus un pilsētas viesus atbalstīt spilgto kostīmu pasākumu, kas mums dāvā pozitīvas emocijas un veido pozitīvu, pievilcīgu pilsētas tēlu. Mēs kopā veidojam jaunu Rīgas vēsturi – tūristiem un iedzīvotājiem atvērtu un interesantu pilsētu. 

Šogad pasākums notiks jaunā lasījumā – “Šerloka Hqolmsa atgriešanās. Jauna misija”. Dižais detektīvs šogad sola cīnīties ar viltus ziņām un palīdzēt kļūt par detektīvu ikvienam interesentam. Šerloka Holmsa darbu cīņā ar dezinformāciju šogad atbalsta Lielbritānijas vēstniecība Latvijā /British Embassy, Riga/.

Kā ierasts iepriekš, svētki sāksies pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas (Kr.Valdemāra iela 10a). No plkst.12:30 līdz 13:00 te notiks labāko kostīmu konkursa dalībnieku reģistrācija. Konkurss notiks vairākās nominācijās, uzvarētājus gaida balvas no svētku organizatoriem – mārketinga aģentūras PR LINIJA, kā arī no žūrijas locekļiem un partneriem: Lielbritānijas vēstniecības Latvijā, Rīgas Modes muzeja, vīna studijas un skolas Wine House, u.c. Balvas vismazākajiem dalībniekiem sagādāja uzņēmums LIZI.

Galerija

Labākos no labākajiem izvēlēsies ne tikai svētku žūrija, bet arī rus.delfi.lv lasītāji. Pretendentu fotogrāfijas tiks izvietotas lielākajā informatīvajā portālā, un nodot savu balsi par saviem visiecienītākajiem tēliem varēs līdz 22.martam. 

Plkst. 13:00-13:15 sāksies kostīmu gājiens, kas virzīsies cauri pilsētas centram līdz svētku skatuvei Līvu laukumā Vecrīgā. Te svētki turpināsies ar teatrālām un muzikālām performancēm, labāko kostīmu tēlu apbalvošanu un citām izklaidēm vecās, labās Anglijas stilā. Mūzikas programmā piedalīsies duets “Pipes and Drums” – unikāls projekts, kurā piedalās Vilius Matutis un Einārs Latiševs un kas spēlē dažādu tautu mūziku ar skotu dūdām, bungām, citiem sitaminstrumentiem un pūšaminstrumentiem. Klejojošo mūziķu lomā uzstāsies populārā Latvijas instrumentālā funk/fusion grupa FunCOOLio. Tāpat pasākuma viesus gaida tradicionālais Berimora cienasts “Auzu pārslu putra, ser!” un retro fotostūrītis. 

Uzņēmums IGRARIGA.LV vadīs interaktīvu viktorīnu “Patiesība vai viltus ziņa”, tāpat svētku viesiem būs iespēja piedalīties tematiskās spēlēs: kvestā “Detektīvstāsts” (bērniem no 8-12 gadiem), antiekskursijā “Moriartija atriebība” (pieaugušajiem un pusaudžiem) un kvestā – izmeklēšanā “Pa noziegumu pēdām”. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 23277211 vai infoigrariga@gmail.com

Tie, kas vēlas izstaigāt Masļeņņikova filmas “Šerloka Holmsa un doktora Vatsona” filmēšanas vietas, var pieteikties ekskursijai ar gidu. Sākums plkst. 10:30 un plkst. 15:00, tikšanās vieta: pie ieejas Radio mājā (Doma laukums 8). Iepriekšēja pieteikšanās: snezanna1@gmail.com vai pa tālr. 26468131.

Martā Rīgā, Rēzeknē un Daugavpilī notiks virkne lektoriju ar kinokritiķi Oļegu Peku “Šerloks Holmss un viņa vieta un nozīme angļu detektīvžanra vēsturē”. Pirmā tikšanās notiks 24.martā Rīgā, kultūras centra GRATA JJ galerijā MuseumLV (A.Pumpura ielā 2). Ieeja bez maksas, nepieciešams iepriekš pieteikties. 

Mēs apspriedīsim šādus tematus – kas ir detektīvžanrs un tā īpatnības? Detektīvi līdz Šerlokam Holmsam. Ko jaunu detektīvžanrā ieviesa Konans Doils? Šerloka dedukcijas metode un cīņa ar dezinformāciju, u.c.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here