-6.3 C
Rīga
piektdien, decembris 9, 2022

Teniss Latvijā

Latvijas teniss 05/10/2022 15:42
 

Ir vairāki iemesli, kādēļ Latvijā, salīdzinot ar citām valstīm, šķiet, nav tik daudz tenisistu. Varētu apgalvot, ka viens no galvenajiem faktoriem ir mazāks iedzīvotāju skaits, jo tas neizbēgami nozīmē, ka ir mazāk cilvēku, no kuriem izvēlēties, lai attīstītu talantus. Turklāt teniss Latvijā, iespējams, nav tik populārs sporta veids salīdzinājumā ar citām valstīm, kas nozīmē, ka ir mazāk cilvēku, kuri ir ieinteresēti spēlēt. Visbeidzot, dažiem cilvēkiem šķērslis var būt arī tenisa spēlēšanas izmaksas, jo tas var būt dārgs sporta veids, kurā iesaistīties. Visi šie faktori varētu būt par iemeslu tam, ka Latvijā, iespējams, nav tik daudz tenisa spēlētāju.

No Latvijas tomēr nāk daži no labākajiem pasaules tenisistiem, tostarp daudzkārtējā Grand Slam turnīru uzvarētāja Jeļena Ostapenko. Latvijā ir daudz augstas kvalitātes tenisa laukumu, kas padara to par lielisku vietu, kur spēlēt un apgūt šo sporta veidu. Ja meklējat izaicinājumu, ir arī daudz sacensību turnīru, kuros var piedalīties.

Neatkarīgi no tā, vai esat iesācējs vai pieredzējis profesionālis, Latvijas teniss noteikti sniegs Jums patīkamu un vērtīgu pieredzi.

4 izcilākie tenisa spēlētāji, kas nāk no Latvijas

1.     Jeļena Ostapenko (1997 – )

Jeļena Ostapenko ar Augstas veiktspējas institūtu (HPI) 38,65 ir slavenākā tenisiste no Latvijas. Dzimusi 1997. gada 8. jūnijā, pazīstama arī kā Aļona Ostapenko, ir Latvijas profesionālā tenisiste. Viņas karjeras augstākais WTA rangs ir pasaules 5. vieta vienspēlēs, kas sasniegts 2018. gada 19. martā, un pasaules 17. vieta dubultspēlēs, kas sasniegts 2020. gada 2. martā. Ostapenko 2017. gadā izcīnīja Francijas atklātā čempionāta vienspēļu turnīra titulu, kļūstot par pirmo Latvijas tenisisti, kas uzvarējusi Grand Slam vienspēļu turnīrā, un pirmo nenosegto tenisisti, kas uzvarējusi Francijas atklātajā čempionātā kopš 1933. gada. Papildus vienspēļu karjerai viņa ir spēlējusi arī Latvijas Federāciju kausa izcīņas komandas sastāvā. ITF Sieviešu apritē viņa ir izcīnījusi septiņus titulus vienspēlēs un astoņus dubultspēļu turnīros, kā arī 2014. gada Vimbldonas čempionātā uzvarējusi junioru vienspēļu turnīrā.

2.     Ernests Gulbis (1988 – )

Ernests Gulbis ar HPI 38,10 ir otrais slavenākais tenisists. Dzimis 1988. gada 30. augustā, iesaukts par “Lord”, “The Gull” vai “Ernie” ir latviešu profesionālais tenisists. Gulbis 2008. gadā ASV vīriešu turnīrā māla kortos kopā ar Raineru Šitleru izcīnīja savu pirmo ATP tūres dubultspēļu titulu, bet 2010. gadā Delrejbīčā izcīnīja savu pirmo ATP tūres vienspēļu titulu, finālā pārspējot Ivo Karloviču. Kopumā Gulbim ir seši ATP tituli. Viņa labākais sasniegums Grand Slam turnīros ir 2014. gada Francijas atklātā čempionāta pusfināla sasniegšana. Pirms tam viņš bija sasniedzis ceturtdaļfinālu 2008. gada Francijas atklātajā čempionātā. Gulbja karjeras rekords vienspēlēs ir pasaules 10. vieta, kas ir vienīgais Latvijas tenisists, kurš jebkad bijis ATP vienspēļu ranga pirmajā desmitniekā. Viņš to sasniedza 2014. gada jūnijā.

3.     Anastasija Sevastova (1990 – )

Anastasija Sevastova ar HPI 33,71 ir trešā slavenākā tenisiste. Dzimusi 1990. gada 13. aprīlī un ir profesionāla tenisiste no Latvijas. Viņa 2018. gada oktobrī sasniedza savu karjeras reitinga  augstāko vietu vienspēlēs – pasaules 11. vietu, pēc tam, kad China Open turnīrā sasniedza savu pirmo Premier Mandatory finālu. Viņa ir izcīnījusi četrus titulus vienspēlēs WTA tūrē, kā arī 13 titulus vienspēlēs un četrus dubultspēļu turnīros ITF apritē. Sevastova ir vislabāk pazīstama ar saviem panākumiem ASV atklātajā čempionātā, īpaši pēdējos gados. 2016. gadā viņa ceļā uz savu pirmo “Grand Slam” turnīra ceturtdaļfinālu pārspēja Francijas atklātā čempionāta pašreizējo čempioni un pasaules trešo numuru Garbiñu Muguruzu, kā arī Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālisti Johannu Kontu. 2018. gadā viņa sasniedza savu pirmo “Grand Slam” turnīra pusfinālu, ceturtdaļfinālā pārspējot čempiones titula aizstāvi un pasaules 3. numuru Sloeinu Stīvensu, kurai viņa bija zaudējusi tajā pašā posmā 2017. gadā, bet pēc tam zaudēja Serēnai Viljamsai.

4.     Līga Dekmeijere (1983 – )

Līga Dekmeijere ar HPI 25,18 ir Latvijas 4. slavenākā tenisiste, kura ir dzimusi 1983. gada 21. maijā. Viņa ir izcīnījusi vienu dubultspēļu titulu WTA tūrē, kā arī 19 dubultspēļu titulus ITF Sieviešu apritē. 2002. gada 26. augustā viņa sasniedza savu labāko vienspēļu rangu – 287. vietu pasaules rangā. 2010. gada 5. aprīlī viņa dubultspēļu rangā sasniedza augstāko 54. vietu. Savu vienīgo WTA turnīra titulu Dekmeijere izcīnīja 2008. gada Kačantunas kausa izcīņā, kur viņa iekļuva dubultspēļu turnīrā kopā ar polieti Aliciju Rosolsku, finālā pārspējot Mariju Koritcevu un Jūliju Šrufu. 2008. gadā Dekmeijere, spēlējot Latvijas Federāciju kausa izcīņas komandā, ir izcīnījusi 14-16 uzvaras un zaudējumus.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here