-17 C
Rīga
svētdien, janvāris 17, 2021

Tiek vākti paraksti par kāpu zonas aizsardzību Jūrmalā

Dieviete.lv 07/01/2021
 

Mājaslapā manabalss.lv tiek vākti paraksti, lai Jūrmalas domei varētu iesniegt iniciatīvu par kāpu krasta aizsarglīnijas saglabāšanu.

Inicatīvas teksts:

Vēlos panākt, ka Jūrmalas pašvaldības jaunajā teritorijas plānojumā tiek saglabāta kāpu krasta aizsarglīnija. Šī līnija ir iezīmēta gar visu piekrasti, aiz kuras līdz šim nedrīkstēja notikt nekāda būvniecība, tā papildus aizsargājot krasta kāpu zonu. Citiem vārdiem sakot – lai katram oligarham nebūtu iespēja uzcelt villu pie pašas jūras.

Teritoriālais plānojums šobrīd ir nodots sabiedrības apspriešanai. Tas nozīmē, ka šo būtisko jautājumu vēl var mainīt. Ir ļoti svarīgi saglabāt pašvaldības īpašo aizsardzību kāpu apbūvei.

Aizsargjosla tika izveidota, lai mazinātu piesārņojuma ietekmi uz Baltijas jūru, saglabātu meža aizsargfunkcijas, novērstu erozijas procesu attīstību, aizsargātu piekrastes ainavas, nodrošinātu piekrastes dabas resursu, arī atpūtai un tūrismam nepieciešamo resursu saglabāšanu, aizsardzību un to līdzsvarotu un ilgstošu izmantošanu. Ja mēs to saglabāsim, tad sabiedrībai nebūs jāuztraucas, ka varētu tikt aizvien vairāk apbūvētas kāpas un zaudētas pastaigu vietas.

Balsot var šeit – https://manabalss.lv/jurmalas-pasvaldibas-teritorijas-planojuma-saglabat-kapu-krasta-aizsargliniju/show

Kāds ir tavs viedoklis? Vai šī iniciatīva ir nepieciešama?

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!