20 C
Rīga
sestdien, 4 maijs, 2024

Trauku mazgājamā mašīna: Higiēna, ko nodrošina tikai augsta temperatūra un efektīvi mazgāšanas cikli 

Ksenukai 10/10/2023 17:55
 
Foto: Ksenukai.lv 

Pēc aizraujošiem pavārmākslas eksperimentiem un gardām maltītēm seko uzkopšanas darbi un trauku mazgāšana. Kādam šis ikdienas darbiņš var patikt, kādam nē – taču no tā izvairīties nav iespējams. 

Kopš laika, kad ikvienam iespējams savu virtuvi aprīkot ar trauku mazgājamo mašīnu, šis darbiņš ir kļuvis krietni patīkamās un efektīvāks. Taču varētu šķist, ka trauku mazgājamā mašīna ir vien ekstra, bez kuras var arī iztikt. Tomēr izmantojot trauku mazgājamās mašīnas tehnoloģijas, varam ne tikai atvieglot mājsoli, bet arī ietaupīt resursus un parūpēties par izcilu higiēnu, ko mazgājot traukus pašam nodrošināt ir ļoti grūti. 

Kā trauku mazgājamā mašīna kļuvusi par ierīci, kas nu jau atrodama lielākajā daļā mājsaimniecību, kā tā nodrošina tīrību mūsu traukiem un kādas mūsdienīgas funkcijas piedāvā jaunākie modeļi – par to raksta turpinājumā! 

Trauku mazgājamās mašīnas vēsture 

Trauku mazgājamās mašīnas vēsture aizsākas pirms aptuveni 170 gadiem, kad izgudrotājs vārdā Džoels Houtons radīja pirmo trauku mazgājamās mašīnas patentu. Tiesa gan, sākotnēji tā bija izgatavota no koka un tika darbināta ar rokām, kamēr pa koka santehnikas trubām uz traukiem skalojās ūdens. Jāatzīst, ka, lai gan priekš 1850. gada gana progresīvi, tomēr ne visai praktiski un efektīvi. 

Nedaudz veiksmīgāku modeli ap 1887. gadu izdevās radīt kādai bagātai dāmai ASV. Džozefīne Kokreina, neapmierināta ar to, ka kalpi dārgos porcelāna traukus mazgājot ar rokām regulāri apskādē, vēlējās radīt ērtāku un traukiem drošāku variantu. Kopā ar mehāniķi tika adaptēts un uzlabots Džoela Houtona patents un tika uzsākta pirmo automātisko trauku mazgājamo mašīnu ražošana. Taču vēl aizvien – tās darbināšanai bija nepieciešamas cilvēka rokas. 

Vien 1929. gadā Miele izgudroja un uzsāka pirmo ar elektromotoru aprīkoto trauku mazgājamo mašīnu ražošanu. Līdz 1950. gadam trauku mazgājamā mašīna bija ekskluzīva prece un to varēja atļauties tikai ļoti bagāti cilvēki. Tomēr jau ap 1970. gadu aptuveni 60 % Rietumeiropas un Ziemeļamerikas mājsaimniecības bija aprīkotas ar šo ērto un funkcionālo iekārtu. 

Pateicoties pēdējo 20 gadu straujajai tehnoloģiju attīstībai, mūsdienās trauku mazgājamā mašīna aprīkota ne tikai ar standarta trauku mazgāšanas funkciju, bet arī ar pielāgojamiem režīmiem, atliktā starta funkciju, vadāma attālināti, kā arī būtiski uzlabota ierīces ergonomika un energoefektivitāte. 

Energoefektivitāte un resursu taupīšana 

Sadzīves tehnika ne tikai atvieglo mūsu ikdienu un daudzus darbus padara efektīvākus, bet palīdz taupīt arī resursus. Lai taupītu elektroenerģiju, sadzīves tehnikas ražotāji arvien strādā pie tā, lai uzlabotu iekārtu energoefektivitātes rādītājus un veiktspēju. Iegādājoties A vai B klases iekārtu, ilgtermiņā tu vari ietaupīt pat par vairāk kā 70 % vairāk elektroenerģijas, salīdzinot ar vecākiem un E vai F klases modeļiem. 

Taču izmantojot trauku mazgājamo mašīnu, svarīgs ir arī ūdens resursu taupīšanas faktors. Proti, mazgājot traukus ar rokām, ūdens tiek patērēts daudz vairāk. Mūsdienās trauku mazgājamās mašīnas aprīkotas ar inovatīvām ūdens smidzināšanas tehnoloģijām, kas ļauj būtiski samazināt ūdens patēriņu. Turklāt tu vari pielāgot mazgāšanas cikla programmu, izvēloties ekonomiskāko režīmu, kura laikā, atkarībā no modeļa, tiek patērēti vien 9,5 litri ūdens. 

Foto: Ksenukai.lv 

Higiēna un mūsdienīgas funkcijas 

Lai trauki vienmēr tiktu nomazgāti pēc iespējas efektīvāk, neatstājot ēdiena paliekas un iznīcinot visas baktērijas un mikrobus, trauku mazgājamajās mašīnās standarta režīmos ūdens temperatūra sasniedz 60 º C. Šādā temperatūrā ar rokām traukus nomazgāt nav iespējams. Turklāt šādā temperatūrā mazgājot traukus, vari izmantot arī dabai un veselībai draudzīgus trauku mazgāšanas līdzekļus, jo tauki un netīrumi tiek nomazgāti daudz efektīvāk. 

Taču papildu higiēnai mūsdienīgākie modeļi aprīkoti ar intensīvās mazgāšanas režīmu, kura laikā trauki tiek mazgāti 70 º C. Turklāt, iestatot priekšmazgāšanas režīmu, trauki sākotnēji tiek noskaloti, lai efektīvāk nomazgātu īpaši netīrus un grūti mazgājamus traukus. 

Ja trauki nav pārlieku netīri, tos vari izvēlēties nomazgāt kādā no ātrās mazgāšanas režīmiem.
Ātrās mazgāšanas programmas ir lietderīgas arī tad, ja netīro trauku apjoms ir liels un viesībās vai lielākās ballītēs tīrie trauki nepieciešami ātrāk. 

Modeļi, kas aprīkoti ar Inteliģentās kontroles sistēmu, pateicoties speciālu sensoru palīdzībai, visa mazgāšanas cikla laikā pielāgo mazgāšanas parametrus (temperatūra, cikla ilgums, ūdens daudzums) atbilstoši trauku daudzumam un trauku netīrības pakāpei. Turklāt modernākos modeļus iespējams vadīt ne tikai ar vadības paneli, bet arī attālināti, izmantojot modelim saderīgu aplikāciju savā viedtelefonā.  

Padomāts ir arī par efektīvāku galda piederumu mazgāšanu. Trauku mazgājamās mašīnas, kas aprīkotas ar grozu netīro galda piederumu novietošanai, ne vienmēr nodrošina efektīvu galda piederumu mazgāšanu. Jaunākie modeļi aprīkoti ar speciālu atvilktni, kurā iespējams ērti novietot visa izmēra galda piederumus tā, ka tiem mazgāšanas cikla laikā ūdens piekļūst no visām pusēm un tiek nodrošināta perfekta tīrība. 

Foto: Ksenukai.lv 

Viss tavai sapņu virtuvei Ksenukai.lv! 

Vēlies iekārtot stilīgu, mūsdienīgu un energoefektīvu virtuvi? Ienāc interneta veikalā Ksenukai.lv! Trauku mazgājamās mašīnas, indukcijas plītis, cepeškrāsnis, kafijas automāti, aerogrili, virtuves kombaini un daudzas citas kvalitatīvas ierīces katra iespējām un ikdienas vajadzībām! Ja vēlies iepirkties vēl izdevīgāk, neaizmirsti kļūt par Smart NET kluba biedru un saviem pirkumiem saņem pat vairāk kā 45 % atlaidi! Ksenukai.lv – viss tavai virtuvei vienuviet!

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.