0 C
Rīga
piektdien, 13 decembris, 2024

Malta – sezonalitātes vismazāk skartais tūrisma galamērķis Eiropā!

Maltas Tūrisma birojs 09/10/2023 23:26
 
Foto: Maltas Tūrisma birojs

Jūlijs un augusts ir visaktīvākais ceļojumu laiks Eiropā, kad daudzos galamērķos tūristu pieplūdums ir ļoti liels. Tomēr tā nav visur. Saskaņā ar Eurostat pētījumu “Galvenie rādītāji par Eiropas uzņēmējdarbību 2023. gadā” sezonalitāte vismazāk skar Maltu.

Vērtējot pēc tūrisma mītnēs pavadīto nakšu skaita, vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs jūlijs un augusts ir ļoti pieprasīti mēneši, taču daudzviet tas rada risku, ka atlikušajā gada laikā pieprasījums ir zems, ko mēdz dēvēt par “tukšo sezonu”. Lai izpētītu situāciju dažādās ES valstīs, Eurostat veica pētījumu, salīdzinot ikmēneša datus par tūristu mītnēs rezervētajām naktīm konkrētā valstī.

Saskaņā ar Eurostat datiem sezonalitātes vismazāk ietekmētais galamērķis ES ir Malta, un tā ir tūristu iecienīta visa gada garumā. Tikai ceturtā daļa no tūristu pavadītajām naktīm šajā valstī bija jūlijā un augustā, kamēr vidēji Eiropā te ir 33%, bet Latvijā 31%.  Savukārt visspēcīgāk sezonalitāte ietekmē Horvātiju, kur jūlijā un augustā rezervēto nakšu skaits sasniedz 60% no visa gada apjoma.

Kā norāda Maltas Tūrisma aģentūras Varšavas biroja reģionālais direktors Džons Mērijs Atārs (John Mary Attard) ir vairāki iemesli, kāpēc Malta ir populāra visa gada garumā:

“Ar gaisa transportu Malta ir ērti pieejama visu gadu. Neatkarīgi no tā, vai ir pavasaris, rudens vai ziema, šo Vidusjūras zemi ir iespējams sasniegt arī no lidostas “Rīga” pat tuvākās nedēļas laikā. Protams, būtiska nozīme ir arī piedāvājumam. Piemēram, kamēr Latvijā īsta vasara parasti ir jūlijā un augustā, Maltā tā ilgst no aprīļa līdz novembrim. Savukārt agrs pavasaris un rudens ir ideāli piemērots aktīvajam tūrismam,” skaidro Maltas Tūrisma biroja pārstāvis.

Foto: Maltas Tūrisma birojs

Zemā sezonalitātes ietekme Maltas tūrisma nozari padara ilgtspējīgu un stabilu. Tas nozīmē arī mazāku nepieciešamību pēc sezonas strādniekiem, kuru atrašana un apmācīšana pirms aktīvās tūrisma sezonas sākuma parasti nav vienkārša.

“Maltā tūrisms ir ļoti spēcīga nozare, un to neuzskata par pagaidu darbu. Pateicoties spēcīgām kultūras tradīcijām un viesmīlībai, nodrošinām arī augstu pakalpojumu kvalitāti. Tas mums dod zināmas priekšrocības, jo Malta daudziem tūristiem nav vienreizējs galamērķis. Tie, kas no aprīļa līdz novembrim apmeklē Maltu, bieži atgriežas arī agrā pavasarī vai ziemā,” stāsta Dž.M. Atārs.

Vērtējot datus par tiešsaistes platformās Airbnb, Booking, Tripadvsor and Expedia Group veiktajām rezervācijām Maltā līdzīgi kā Latvijā pērn vairāk nekā 50% nakšu rezervētas galvaspilsētā, kamēr vidēji Eiropas valstīs tie ir tikai 13%. 

Saskaņā ar Eurostat apkopoto informāciju no 2011. līdz 2019. gadam tūristu pavadīto nakšu skaits ES valstīs pieauga vidēji par 3,1% gadā. Tomēr Covid-19 pandēmija izraisīja strauju kritumu par vairāk nekā 50%. 2021. gadā notika daļēja atveseļošanās, sasniedzot 1,8 miljardus nakšu jeb pieaugumu par 28%, salīdzinot ar gadu iepriekš. Neskatoties uz spēcīgo pieaugumu pērn līdz 2,7 miljardiem rezervētu nakšu, tūrisms ES valstīs vēl nav atguvies līdz pirmspandēmijas līmenim – 2,9 miljardiem.

Eurostat ziņojums “Galvenie rādītāji par Eiropas uzņēmējdarbību 2023. gadā” pieejams: https://ec.europa.eu/eurostat/documents/15216629/16825859/KS-04-23-195-EN-N.pdf/

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.