20.1 C
Rīga
ceturtdien, augusts 5, 2021

Trešdien tiešraidē notiks koncerts “Laiks. Tu. Lūgšana. Ziemassvētkos.”

LMT 22/12/2020
 

Vieni no labākajiem Latvijas jaunās paaudzes mūziķiem – dziedātāja Aleksandra Špicberga un sitaminstrumentālisti Mikus Bāliņš un Elvijs Endelis – Ziemassvētku priekšvakarā aicina gūt sirdsmieru un kopības sajūtu koncertā “Laiks. Tu. Lūgšana. Ziemassvētkos.”. Koncerts bez maksas būs skatāms LMT Straumē, LMT Viedtelevīzijā un sociālajos tīklos trešdien, 23. decembrī, plkst. 19.00.

Koncerta programmā iekļauti dažādu gadsimtu un baznīcas tradīciju dziedājumi latīņu, grieķu, baznīcslāvu un latviešu valodā – no “Kyrie Eleison” līdz “Klusa nakts, svēta nakts”, kā arī instrumentālas skaņu gleznas Elvija Endeļa un Mikus Bāliņa sniegumā. Koncertā piedalīsies īpaši šim projektam veidots vīru oktets diriģentu Aleksandras Špicbergas un Matīsa Tuča vadībā. 

“LMT vienmēr ir atbalstījis kultūru, un arī šogad bieži nodrošinājis iespēju Latvijas auditorijai baudīt dažādus kultūras notikumus. Kvalitatīvi kultūras notikumi ir ļoti gaidīti un daudziem palīdz pārdzīvot sarežģīto laiku. Vienos no gada skaistākajiem svētkiem – Ziemassvētkos – mums ir īpašs prieks piedāvāt šo dziedājumu programmu, simboliski noslēdzot gadu un dāvājot skatītājiem iespēju gūt noskaņas, ko citkārt Ziemassvētkos meklējam baznīcā un sakrālās mūzikas koncertos,” pauž Juris Binde, LMT prezidents.

Aleksandra Špicberga ir viena no daudzpusīgākajām jaunās paaudzes dziedātājām Latvijā, kurai vienlīdz tuva ir gan akadēmiskā, gan tautas un baznīcas mūzika. Savukārt Elvijs Endelis un Mikus Bāliņš ir sitaminstrumentu virtuozi, starptautisku konkursu laureāti, kuri skatītāju atzinību guvuši Latvijas Televīzijas konkursā “Radīti mūzikai”. Muzicē profesionālajā sitaminstrumentu ansamblī “Perpetuum Ritmico”, kura sastāvā tikuši nominēti Latvijas Lielajai mūzikas balvai.

“Lai arī nevaram būt baznīcā Ziemassvētku vakarā, mums ir dāvāta iespēja uz brīdi baznīcu ievest katrā mājā un, pateicoties tehnoloģiju iespējām, dāvināt skatītājiem daļu programmas, ko bijām iecerējuši atskaņot Ziemassvētku koncertos”, stāsta soliste un vīru okteta vadītāja Aleksandra Špicberga.

Koncerta tapšanā piedalījušies gaismu mākslinieks Ivars Vācers, skaņu režisors Andris Ūze, videoieraksta komanda Kārļa Zemīša vadībā un producente Māra Špicberga.

Koncerts būs skatāms bez maksas: http://straume.lmt.lv/lv/kultura/koncerti/laiks-tu-lugsana-ziemassvetkos/1063033, kā arī lietotnē LMT Straume un LMT Viedtelevīzijā. 

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!