10.5 C
Rīga
ceturtdien, jūnijs 1, 2023

Turpinās pieteikšanās filmēties Dzintara Dreiberga filmā par Zelta meitenēm!

castingbridge 27/03/2023 14:06
 

Filmā, kuras ideja – stāsts par leģendārā sieviešu basketbola kluba “Rīgas TTT” Zelta meitenēm – jau saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus, dažādām lomām tiek aicinātas pieteikties meitenes un sievietes vecumā no 15 līdz 30 gadiem ar iemaņām basketbolā – profesionālā līmenī, amatieru līmenī vai arī pašmācības ceļā apgūtām prasmēm. Iepriekšēja filmēšanās vai aktiermeistarības pieredze nav nepieciešama.

Filmas stāsts ir balstīts patiesos vēsturiskos notikumos par pēckara gadiem Padomju Latvijā. Galvenās varones prototips ir latviešu basketboliste un trenere Dzidra Uztupe-Karamiševa – viena no leģendārā sieviešu basketbola kluba “Rīgas TTT” Zelta meitenēm. Šī komanda ar zelta burtiem ierakstīta Eiropas un pasaules basketbola vēsturē.

“Filma, kuras centrā ir sieviete un stāsts par apņēmību grūtos laikos, vēl joprojām ir aktuāls žanrs visā pasaulē. Filmas ideja jau izpelnījusies starptautisku interesi un uzmanību, piemēram, saņemti apbalvojumi kino industrijas pasākumos Les Arcs Film Festival Francijā un Sofia Meetings Bulgārijā. Filma saņēmusi arī ļoti nozīmīgu Latvijas Nacionālā kino centra atbalstu. Turklāt komandai ir milzīgs gandarījums, ka filmu jau piekrituši atbalstīt tādi patriotiski latviešu uzņēmumi kā filmas ģenerālsponsors veikalu tīkls DEPO un filmas sponsors LMT, ar kuriem veiksmīga sadarbība vainagojusies studijas iepriekšējā spēlfilmā “Dvēseļu putenis”,” stāsta filmas producente, filmu studijas KULTFILMA pārstāve Inga Praņevska.

Filmas  ražošanu un producēšanu finansē Latvijas Nacionālais kino centrs projekta “Latvijas kino industrijas uzņēmumu izaugsme, veicinot to profesionālo veiktspēju” ietvaros (Nr.13.1.4.0/22/I/001). Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

Pieteikšanās aktieru atlasei notiek jau no janvāra vidus, un saņemti vairāki simti pieteikumu – visvairāk no Rīgas. Tie visi šobrīd tiek izskatīti, taču spēlfilmā būs daudz dažādu lomu, tāpēc saņemto pieteikumu izvērtēšana un kastings turpinās.

Pieteikšanās anketa šeit: https://ej.uz/kino_kastings_basketbolistem, vairāk informācijas par aktieru atlasi: info@castingbridge.lv; 29323424 www.castingbridge.lv

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here