13.2 C
Rīga
svētdien, septembris 24, 2023

Turpinās pieteikumu pieņemšana dalībai 10.jubilejas klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkursam “Ineses Galantes talanti”

PR LINIJA 17/09/2023 23:19
 

“Ineses Galantes fonds” sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas docētājiem un ar “Nākotnes Atbalsta fonda” atbalstu atgādina par pieteikumu pieņemšanas termiņu dalībai jubilejas 10. starptautiskajā konkursā “Ineses Galantes talanti”. 

Muzikālo priekšnesumu video un pretendentu anketas var iesniegt konkursa oficiālajā vietnē www.inesesgalantestalanti.lv līdz 16.oktobrim. Piedalīties prestižajā konkursā tiek aicināti vokālisti un mūziķi no visas pasaules, kas spēlē taustiņinstrumentus, stīgu instrumentus, pūšaminstrumentus vai sitaminstrumentus. Tāpat pieteikumus var iesniegt iepriekšējo konkursu laureāti un dalībnieki. Piedalīšanās ir bez maksas. 

Konkurss tradicionāli norisināsies divos posmos: pirmajā kārtā žūrija vērtēs dalībnieku video pieteikumus un 30.oktobrī paziņos izpildītājus, kas būs iekļuvuši finālā. Šajā dienā oficiālajā vietnē sāksies arī sabiedrības balsojums, kas noteiks uzvarētāju nominācijā “Publikas simpātija” Konkursa fināls un laureātu apbalvošana notiks 26.novembrī.  

Plašāk par konkursa noteikumiem var lasīt vietnē www.inesesgalantestalanti.lv

Jubilejas konkursa “Ineses Galantes talanti” dalībniekus gaida naudas prēmijas, stipendijas, meistarklases ar slaveniem māksliniekiem un citas vērtīgas balvas no projekta partneriem un mecenātiem. Tāpat jauno talantu konkursa finālisti saņems ielūgumus dalībai ikgadējos muzikālajos notikumos, tostarp publikas iecienītajā festivālā “Summertime – aicina Inese Galante”, kas notiek Jūrmalā, Doma baznīcā notiekošajā koncertā “Ziemassvētku prelūdija”, kā arī citos Ineses Galantes fonda organizētajos prestižajos pasākumos. 

Galerija

Kā uzsver Ineses Galantes fonda ilggadējā partnera “Nākotnes Atbalsta fonda” valdes priekšsēdētāja Inga Šīna: “Ik gadu atbalstot šo konkursu, mēs nepārstājam brīnīties par to, cik daudz Latvijā ir talantīgu bērnu un jauniešu. Jebkuras iniciatīvas, kas palīdz viņiem realizēt savu potenciālu, ir ļoti apsveicamas. Tas ir būtiski arī mūsu valsts kopējai mākslas un intelektuālai attīstībai, kam nākotnē būs arvien lielāka loma gan Eiropā, gan visā pasaulē. Rīkojot šo konkursu, “Ineses Galantes fonds” dara ļoti nozīmīgu darbu, un no sirds ceru, ka tā atbalstītāju loks arvien palielināsies.”  

“Ineses Galantes talanti” ir ilggadēja un plaša atbalsta programma jauniem talantīgiem solistiem un māksliniekiem, kuri izpilda dažādu žanru klasisko mūziku. Šā kultūras un sociālā projekta ietvaros Ineses Galantes fonds konkursa kārtībā meklē, attīsta un virza labākos izpildītājus, atbalstot bērnu un jauniešu interesi par mūzikas un kultūras pasākumiem, virzot to mākslinieciskās attīstības procesu un motivējot tos tālākai izvēlētā mūzikas virziena apguvei. Katru gadu konkursā piedalās līdz 300 dalībniekiem gan no Latvijas, gan arī citām pasaules valstīm (Francijas, Igaunijas, Itālijas, Zviedrijas, Vācijas, u.c.). Pateicoties konkursa patroneses, operas dīvas Ineses Galantes personiskai iesaistei talantu attīstības programmā un jauno izpildītāju iespēju paplašināšanā, daudzi laureāti jau ar panākumiem iekaro pasaules skatuves. 

Aktuālajai informācijai var sekot konkursa oficiālajā lapā sociālajā tīklā Facebook https://www.facebook.com/InesesGalantesTalanti/

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here