24 C
Rīga
svētdien, augusts 14, 2022

Ukrainā prognozē karadarbības izvēršanos arī citu valstu teritorijās

Nozare.lv 29/04/2022 19:39
 

Karš nepaliks tikai Ukrainas robežās, paziņojis Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Oleksijs Arestovičs.

“Kara ēna pārņēmusi Moldovu, pār Baltkrieviju tā jau sen gulstas, un pār Krievijas reģionu,” intervijā žurnālistam Markam Feiginam “YouTube” kanālā “Feigin Live” sacījis Arestovičs.

“Karš izplešas, tas nenoturēsies ne “specoperācijas” robežās, un pat ne Ukrainas robežās. Tas met ļoti nopietnu ēnu, un šajā ēnā redzami ugunsgrēku uzplaiksnījumi,” viņš klāstījis.

Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks arī paziņojis, ka starptautiski neatzītajā Piedņestrā tiek gatavots lidlauks Krievijas militāro lidmašīnu nosēdināšanai.

“Skatoties, kur un kā, tas atkarīgs no apstākļiem,” viņš teicis, paužot pārliecību, ka Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēma nepieciešamības gadījumā varēs notriekt arī lidmašīnas no Moldovas teritorijas.

Arī Ukrainas prezidenta biroja padomnieks Mihailo Podoļaks uzskata, ka kaujas darbības izvērsīsies arī Krievijas teritorijā, turklāt tas cita starpā var notikt arī Krievijas puses provokāciju dēļ.

Šādu viedokli viņš paudis intervijā “Radio Brīvība”.

“Viņi uzskatīja, ka šis karš notiek kaut kur tur [nevis Krievijā], bet mēs šeit sēžam – šampanietis, ikri un tā tālāk -, spriežam, ejam ciemos, ballējamies naktsklubos.”

“Taču kaujas darbību intensitāte, ko šodien demonstrē Krievijas Federācija, tā viennozīmīgi pārnesīs kaujas darbības uz Krievijas Federācijas teritoriju. Tas taču skaidrs,” norādīja Podoļaks.

“Un nav svarīgi, kas tur karos. Varbūt viņi tur rīkos savas provokācijas, iespējams, viņi spridzinās…”

“Neapšaubāmi, šādi ekscesi degvielas un eļļas bāzēs, ieroču noliktavās tikai palielināsies.”

“Pat ja Ukraina nebūs ar to saistīta, neapšaubāmi, mēs tam sekosim ar interesi, kā gāžas lielā un varenā Krievijas varas vertikāle,” intervijā sacīja Ukrainas prezidenta biroja padomnieks.

Kā jau vēstīts, Odesas apgabala militārās pārvaldes operatīvā štāba preses sekretārs Serhijs Bratčuks ceturtdien paziņoja, ka, ņemot vērā Krievijas īstenotās provokācijas Piedņestrā, Ukrainas Odesas apgabala drošības spēki pastiprinājuši Ukrainas un Moldovas robežas aizsardzību.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here