Ņemot vērā to, ko mēs zinām par miegu, t.i., smadzeņu garozas kavēšanu, – cilvēks var aizmigt, ja regulāri atkārtojas kāds kairinājums, piemēram, dzirdes kairinājums, kas nogurdina smadzenes. Ar tādu dzirdes kairinājumu jāsaprot pulksteņa tikšķēšana, lietus troksnis uz loga rūtīm, palodzes u. tml.
Nogurums, kavēšana, izplatās pa visu galvas smadzeņu garozu, un uznāk miegs. Tādā vidē mēs aizmiegam sabiedriskajā transportā, kur nav klusuma, bet gan gluži otrādi vienmērīgs troksnis. Šādos gadījumos mūs uzmodina šā trokšņa izbeigšanās, piemēram, vilcienam apstājoties, mēs pamostamies!
Cilvēkam uzbudinājuma stāvoklī šādi līdzekļi ir pārāk vāji, lai radītu miegu. Gluži otrādi, tie var nevis iemidzināt, bet gan uzbudināt vēl vairāk. Tā, piemēram, mēs dažreiz esam spiesti apturēt pulksteni, kuram normālos apstākļos nepievērsām nekādu uzmanību, bet kurš mūs kaitina, kad esam uztraukti.
Elpošana
Mūsu rīcībā ir mūsu ritmiskā elpošana un mēs pie tās esam ļoti pieraduši. Ja ir bezmiegs, tad mūsu pašu elpošanas ritms var darboties iemidzinoši. Jūs nedrīkstat aizturēt elpošanu, paātrināt vai palēnināt to. Elpojiet pilnīgi mierīgi, kā vienmēr. Sākumā jūs pavisam apzinīgi vērosiet savu elpošanu, pievērsiet uzmanību tās skaņai, tonim, spēkam, ilgumam. Drīz vien jums uznāks snaudiens, un jūs aizmigsiet.
Video (šie video palīdzēs vieglāk iemigt)