-3 C
Rīga
svētdien, maijs 9, 2021

Vai zobi noveco?

Dieviete.lv
 

Ne tikai zobo, bet arī visā mutes dobumā samērā ātri parādās vecuma pazīmes. Taču nav ko bēdāties, tas viss ir labojams. Būtībā pārmaiņas notiek smaganās, atmiekšējas to kaulu pamats – žokļi, smaganu velve nolaižas, tā kā žokļi kļūst zemāki salīdzinājumā ar to, kādi tie bijuši jaunībā. Tā rezultātā zods tuvojas degunam. To jūs redzat visvēcākajām vecmāmiņām un vectētiņiem. Viņu žokļi ir gandrīz plakani, un, ja tos saspiestu, tad zods atrastos pie paša deguna.

Vai tā ir neizbēgama vecuma pazīme? Nē, vismaz ne pilnā mērā. Kas rūpējas par saviem zobiem un dara to arī vecumdienās, tas izvairīsies no vissliktākā rezultāta. Tas, kas regulāri apmeklē zobārstu (vismaz reizi 6 mēnešos) var būt pārliecināts, ka zobi saglabāsies ļoti ilgi un žoklis nesaplaks. Ja jums vairs nav savu zobu, tad negaidiet nekādu brīnumu un ielieciet zobu protēzes. Ir grūti pielāgot protēzi plakanām smaganām, bet, ja jūs atnāksiet laikus, jūsu smaganas vēl būs labā stāvoklī. Ar labu protēzi jūs izskatīsieties jaunāka, galvenais – jūs saglabāsiet nepieciešamo zobu funkciju, saglabāsiet veselību.

Pēc trīsdesmit gadu vecuma spoguļa priekšā pārbaudiet savu zobu stāvokli. Sevišķa vērībā ir jāveltī apakšējiem priekšzobiem. Vai nav manāmas saknes? Vai tie neizvirzās un priekšu? Vai nekļūst blāvas smaganas? Vai apkārt zobiem neveidojas smaganu kabatas? Vai nav apsārtušas vai kļuvušas sāpīgas smaganas ap zobiem? Šīs visas ir ne visai patīkamas paradentozes pazīmes. Pret dažām no tām ir iespējams cīnīties. Ar to pilnībā pietiek, lai vecumdienās zobi jums nebojātu dzīvi.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!