9 C
Rīga
sestdien, maijs 8, 2021

Valsts svētkos gaidāmi siltuma rekordi, lietus un brāzmains vējš

Nozare.lv 17/11/2020
 

Trešdien gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +6..+9 grādiem valsts austrumos un +10..+12 grādiem pārējā Latvijā, pārspējot 18.novembra siltuma rekordus, prognozē sinoptiķi.

Dienvidu, dienvidrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 12-17 metriem sekundē, naktī piekrastē gaidāmas brāzmas līdz 20 metriem sekundē.

Visā valstī gaidāms apmācies laiks, palaikam līs, daudzviet būs arī dūmaka.

Rīgā Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā gaidāms neliels lietus un dūmaka, stiprāk līs nakts otrajā pusē. Dienvidu, dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 15 metrus sekundē, dienas gaitā vējš mazliet pierims. Gaisa temperatūra naktī nepazemināsies un dienā pakāpsies līdz +11..+12 grādiem.

Jau ziņots, ka līdz šim augstākā gaisa temperatūra, kas galvaspilsētā reģistrēta 18.novembrī, ir +10,4 grādi 1980.gadā, savukārt visas valsts rekords ir +12,2 grādi 2002.gadā Daugavpilī, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Pagājušā gada 18.novembrī gaisa temperatūra pakāpās līdz +8..+11 grādiem un piecās novērojumu stacijās piekrastē tika pārspēts siltuma rekords.

 

1 KOMENTĀRS

  1. Tuvojas valsts svētki. Šogad 18.novembrī mūsu valsts svinēs 102. jubileju. Šajā laikā mūsu tauta ir pārdzīvojusi ļoti dažādus notikumus gan pozitīvus, gan negatīvus. Neskatoties uz grūtībām, mūsu tauta ir spējusi izdzīvot un pārdzīvot jebkurus dzīves izaicinājumus. Kaut arī šis gads visai pasaulei ir grūts un smags, nenokārsim degunu. Saglabāsim staltu stāju. Ar cerību virzīsimies dzīvē tālāk. Neapstāsimies pie sasniegtā. Turpināsim čakli strādāt, lai vairotu savu, valsts un tautas labklājību. Mīlēsim savu Tēvzemi. Mīlēsim Latviju. Mīlēsim sevi un savu tautu – latvju tautu. Pasaulē jau tā ir daudz ļaunumu, tāpēc šajā svētku laikā domāsim gaišas domas, darīsim labus darbus. Vairosim prieku un laimi. Pateiksimies Latvju Dieviem par mums sniegto dzīvību! Turēsim godā senlatvju spēka zīmes un senču gudrību. Apzināsimies savu brīvību un saglabāsim savu senču ticību. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi svētī Latviju! Lai Latvju Dievi sargā katru no mums! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
    Ar Tēvzemes mīlestību un pacilātību, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
    #Latvija #Tēvzeme #brīvība #LatvjuDievi #LatvjuDievuSvētība #Pērkons #Laima #Māra

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!