2 C
Rīga
piektdien, janvāris 22, 2021

Veselības ministrs Daniels Pavļuts: Būtu jāvirzās uz nedēļā 100 000 cilvēku vakcinēšanu no marta!

Nozare.lv 11/01/2021
 

Latvijai būtu jāvirzās uz vismaz 100 000 cilvēku vakcināciju pret Covid-19 ik nedēļu sākot ar martu, žurnālistiem pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Pēc viņa paustā, “lielākais izaicinājums būs tajā brīdi, kad Latvijā nonāks lielas vakcīnu kravas”.

“Tā ir tā jauda, kas mums ir jāuzbūvē, lai mēs varētu iespējami ātrāk izpotēt lielās vakcīnu kravas, kurām vajadzētu Latviju sasniegt februāra beigās un martā,” sacīja ministrs, skaidrojot, ka patlaban ir aptuveni mēnesis, lai izvērstu esošo kapacitāti. “Šim nolūkam mēs izmantosim visas iespējās metodes, visus cilvēkus un mēs apsvērsim visas iespējamās sadarbības, kas ļautu šo jaudu sasniegt,” atzīmēja politiķis.

Tas, kuras vakcīnas tiks visvairāk izmantotas, pēc Pavļuta sacītā, būs atkarīgs no praktiskās piegādes un par vakcīnu reģistrāciju atbildīgās iestādes – Eiropas Zāļu aģentūras. “Mums ir jārēķinās, ka februārī ļoti būtiski pieaugs šis vakcīnu apjoms. Uz šo brīdi, mums būtu jābūt gataviem ar pilnīgi cita mērog vakcinācijas jaudu, lai varētu raiti ķerties klāt pārējo grupu vakcinēšanai,” norādīja ministrs.

Vaicāts par vakcinācijas patlaban vakcinējamo grupu paplašināšanu, ministrs norādīja, ka pārējo iedzīvotāju grupu vakcinācija sāksies tad, kad Latvijā būs lielāks vakcīnu daudzums. Patlaban janvārī piegādāto vakcīnu daudzums kopskaitā būs 35 000 vakcīnu devu, kas paredzētas 17 500 cilvēkiem. Pašreizējās vakcīnas, tostarp arī gaidāmās “Moderna” vakcīnas, tiks izmantotas mediķiem, un tikai ar nākamo kravu saņemšanu paredzēts pāriet pie sociālās aprūpes centru darbiniekiem un klientiem.

“Pie tā vakcīnu daudzuma, kas Latvijai [patlaban] ir fiziski pieejams, šī vakcinācijas kapacitāte ir pietiekama,” piebilda Pavļuts. Turklāt pagājušajā nedēļā netika izmantota pieejamā vakcinācijas jauda, līdz ar to ministrs atkārtoti aicināja mediķus izmantot šo iespēju.

Jau ziņots, ka Valsts asinsdonoru centrs šorīt saņēmis trešo piegādes daļu ar “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnām pret Covid-19, liecina centra paziņojums mikroblogošanas vietnē “Twitter”.

Trešajā piegādes daļā ir 6825 vakcīnas “Comirnaty” devas. Katra cilvēka pilnīgai vakcinēšanai nepieciešamas divas devas.

Līdz ar to Latvija līdz šim saņēmusi 30 255 “Comirnaty” vakcīnas devu, ar kurām pietiek 15 127 cilvēku vakcinācijai.

LETA jau ziņoja, ka pirmo “BioNTech-Pfizer” vakcīnas “Comirnaty” piegādes daļu Latvija saņēma pērnā gada 26.decembrī, bet otro – šā gada 4.janvārī.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!