Tas, kā tu stāvi vai sēdi savā darba vietā, var ļoti mainīt apkārtējo viedokli par tevi.
Vien plecu paraustīšana tevi no līdera pozīcijas var “novikt zemē”. Jauns pētījums, kas ir publicēts The Wall Street Journal, pierāda, ka spēcīga ķermeņa valoda var izmainīt cilvēka hormonus un attieksmi. Tev nav jābūt supervaronim, lai pievērstu savu uzmanību – tev vienkārši ir jāstāv kā supervaronim.
Pētījumos atklāts, ka “varas pozas” samazina stresa hormona kortizola līmeni asinīs, kas savukārt palielina testosterona līmeni.
Atceries, ka statuss un autoritāte neverbāli tiek demonstrēta kā augstums un vieta. Tādēļ stāvi taisni, turi plecus atliektus atpakaļ, paplašini savu personīgo zonu un galvu turi augstu paceltu!
Piecelies
Ja vadi prezentāciju, vienkārši piecelies. Sēdēšana ir pasīva – stāvēšana piesaista uzmanību un “pievelk” cieņu.
Piecelies un pārliecies pār galdu
Tieši tāpāt kā putni sevi padara varenāku, izplešot spārnus, arī tu vari kļūt varenāka, ja aizņemsi vairāk vietas. Lielai daļai sieviešu, it īpaši tām, kuras strādā kopā ar vīriešiem, nav gara auguma priekšrocību, tādēļ vieta ir jāaizņem citos veidos. Sievietes visbiežāk sēžot cenšas aizņemt pēc iespējas mazāk vietas, tomēr, ja vēlies cieņu un varu, tad tev jādara tieši pretējais.
Sēdi, izplešot rokas uz blakus esošā krēsla
Pat ja sēdi, tev sevi ir jāpadara pēc iespējas lielāku. Balstoties pētījumos, šāda pieeja radīs iespaidu par varu.
Stāvi varas stājā pat tad, ja neviens to neredz
Ja tev ir ļoti nozīmīga telefona saruna vai arī tu raksti kādu svarīgu e-pastu, tik un tā praktizē varas stāju. Tā tev liks justies spēcīgākai. Plus – stāvēšana ir labāka tavai veselībai nekā sēdēšana.
Iztēlojies, ka esi Wonder Woman
Stāvēšana ar platām kājām un rokām, kas uzliktas uz gurniem, sākotnēji varētu šķist dīvaina, tomēr šī ir ļoti laba varas stāja.
Nav svarīgi, kā tava ķermeņa valoda komunicē ar citiem, ir svarīgi, kā tava ķermeņa valoda komunicē ar tevi: tava ķermeņa valoda maina prātu, prāts maina attieksmi, un attieksme maina iznākumu!