3.5 C
Rīga
sestdien, februāris 24, 2024

Mājas piederumi, kurus nepieciešams katru gadu mainīt

 

Ir daudz sadzīves priekšmetu, kuri tiek izmantoti katru dienu un var kalpot gadiem ilgi, nezaudējot savu funkcionalitāti. Bet laika gaitā tie var izrādīties bīstami cilvēku veselībai. Eksperti ir identificējuši lietas, kuras ieteicams katru gadu mainīt.

Gaļas dēlītis

Laika gaitā uz visiem gaļas dēlīšiem uzkrājas baktērijas, parādās plaisas, iespiedumi un skrambas. No tiem nav iespējams atbrīvoties, pat izmantojot dažādus tīrīšanas līdzekļus. Šis jo īpaši attiecas uz plastmasas dēlīšiem.

Matu suka

Neskatoties uz regulāru ķemmes tīrīšanu, laika gaitā tajā uzkrājas ādas daļiņas un dažādas baktērijas. Šī ķemme var izraisīt daudzas matu problēmas, sākot no to lūšanas līdz dermatītam. Tāpēc ķemmīte ir jāmaina reizi gadā.

Virtuves cimds

Pēc saskares ar karstajiem ēdieniem virtuves cimdi ātri nolietojas un zaudē savu funkciju. Ja redzat, ka virtuves cimdiņš sācis nodilt, tad ieteicams iegādāties jaunu virtuves cimdu.

Matu laka

Visām matu lakām ir arī savs derīguma termiņš. Parasti tas ir gads. Ja matu laku uzglabā vietā, kur bieži spīd saules stari, tad periods tiek samazināts par sešiem mēnešiem. Šāda matu laka var sabojāt matus un galvas ādu.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here