12.2 C
Rīga
ceturtdien, oktobris 5, 2023

Kāpēc ir labi atbalstīt bērna dedzīgo aizraušanos!

 

Ja jūsu bērnam ir dedzīga aizraušanās ar kādu konkrētu lietu, tēlu vai krāsu, to reizēm ir grūti pieņemt, taču tas patiesībā bērnam nāk tikai par labu.

Bieži vien bērni mēdz pieķerties kādam konkrētam multiplikācijas filmas vai grāmatas tēlam. Tas, savukārt, nozīmē, ka, iespējams, visu istabas iekārtojumu (un ne tikai) gribēsies tikai konkrētajā tematikā.

Tas, protams, nenozīmē, ka tā notiek ar visiem bērniem, taču to atvašu vecākiem, kuriem sirds tīko, piemēram, pēc dinozauriem, Minjoniem vai Cūciņas Pepas, šīs „apsēstības” būtu jāatbalsta.

Kāpēc?

Zinātnieki šīs „apsēstības” sauc par spēcīgām interesēm. Un tās ir ne tikai bieži sastopamas, bet arī veselīgas bērnam.

Aptuveni vienai trešdaļai bērnu kādā vecumposmā ir dedzīgas aizraušanās. Parasti tas notiek no 2 līdz 6 gadu vecumam. Un tas var ilgt krietnu laiciņu. Tomēr tas ir labi, jo:

aug bērna pašapziņa. Kolīdz bērns ar kaut ko ir aizrāvies, viņš kļūst par ekspertu šinī jomā, un tas vairo viņa pašapziņu. Tas palīdz viņa intelektuālajai attīstībai. Tātad, ja jūsu bērns ir aizrāvies ar dinozauriem, šī „apsēstība” viņu padarīs gudrāku.

Patika mācīties. Atbalstot bērnu aizraušanos, vecāki atbalsta atvases vēlmi un patiku mācīties un iegūt arvien jaunas zināšanas. Tāpat mamma un tētis parāda, ka vienmēr viņus atbalstīs. Pat ja viņu pārlieku lielā aizraušanās vecākiem šķiet nedaudz dīvaina.

Spēcīgās intereses ne vienmēr šķitīs saprotamas, taču vecākiem ir jāiedrošina bērnus tās attīstīt.

Vai atceraties sevi bērnībā, kad bijāt ar kaut ko tik ļoti aizrāvies, ka nespējāt ne par ko citu domāt!? Tas radīja prieku, vai ne!? Tāpēc mums arī vajadzētu palīdziet bērniem rast prieku! Galu galā – viņi ar laiku pārtrauks savu mini atkarību. To vietā nāks citas, vecumam atbilstošas intereses, ja vien mazais dinozauru eksperts neizdomās kļūt par paleontologu.

 

Autors: Dieviete.lv

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here