Mammas bieži vien ir dzirdējušas pārmetumus, ka viņu klātbūtnē mazie bērni uzvedas ļoti slikti – viņi čīkst un pīkst, neklausa. Mamma jūtas izmisusi, it sevišķi, ja runa ir par pirmo bērniņu. Visu sliktāku padara apkārtējie, kas pastiprina mammas negatīvās sajūtas, apstiprinot: „Ar mani viņš gan tā neuzvedas! Mums bija tik laba diena…līdz atnāca mamma!”

Taču patiesībā mammām būtu jāpiriecājas, ja tā notiek! Paskaidrosim!

Iedomājieties gadījumu – mazais rakaris dodas savos dienas piedzzīvojumos  un kaut kādā brīdī paklūp. Kas notiek? Bērns meklē kādu no saviem mīļajiem cilvēkiem, kas it kā dos atļauju, ka tagad drīkst raudāt. To var izskaidrot pavisam vienkārši – bērns pieder pie zīdītāju klases. Protams, vairs nav plēsīgo zvēru laiku, tomēr senā programma ir ierakstīta bērna smadzenēs. Ikviens zīdītājs gaida savu mammu, jo tas automātiski nozīmē, ka viņš būs drošībā. Kamēr mammas nav klāt, labāk nepiesaistīt lieku uzmanību. Tieši tāpēc bērns raudās tikai tad, kad pamanīs mammu.

Līdzīgi notiek, kad vakarā paņemiet bērnu no dārziņa. Audzinātāja saka, ka mazais brīnišķīgi pavadīja dienu, taču, kolīdz nonākat mājās (reizēm jau ģērbšanās laikā) bērns kļūst neciešams. Bērns izturēja visas stresa situācijas un „salūza” jūsu klātbūtnē. Mamma reizēm domā, ka nepilda savu pienākumu labi un ka ir slikta mamma. Viņas sāk domāt, ka tieši abu kopīgi pavadītajos brīžos bērns ir nepaklausīgs. Arī tētis neskopojas ar tādiem vārdiem kā: „Kopā ar mani viss vienmēr norit labi!”

Bērna asaras un dusmas ir atbrīvošanās no dienas laikā uzkrātās spriedzes. To var uzticēt tikai beznosacījuma mīlestības avotam – mammai. Tas taču liek justies īpašai, vai ne!?

Šāda bērna uzvedība turpināsies vairākus gadus. Kad mazais jau būs pusaudzis, arī tad, savas dusmas viņš izkliegs uz jums. Apkārtējie apgalvos, ka tas tāpēc, ka neesat viņa autoritāte, taču patiesībā jūs esat viņa ciešanu priviliģēta uztvērēja. Jūs, tieši jūs! Protams, tas nav viegli, tomēr ikreiz, kad bērns šķietami uzvedas sliktāk tieši jūsu klātbūtnē, atminieties, ko tas patiesībā nozīmē.

 

Rakstā izmantoti materiāli no  Izabellas Filjozas grāmatas „Bērns mani neklausa”

 
3 komentāru
 1. ieva 8 mēneši iepriekš

  Paldies!

 2. Vectēvs 8 mēneši iepriekš

  Ja pat pusaudža gados tiek attaisnota kliegšana uz mammu, tad kas tur izaugs, memmes dēliņš, kurš arī pēc 30 skries paraudāt pie mammas. Beznosacījuma mīlestība nāk no abiem vecākiem, bet tas nenoņem atbildību bernus uzlikt uz savām kājām un tas jāsāk darīt no mazotnes.

  • Padomija 8 mēneši iepriekš

   Ļoti tipisks postpadomju komentārs. 😀

Komentē

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2019

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?