Kāzas ir liels solis, cilvēks, kuru izvēlaties par dzīves partneri, ietekmēs visus jūsu dzīves aspektus: jūsu garīgo veselību, jūsu finanses, to kā jūs pārdzīvojat traģēdijas un svinat uzvaras, kā tiks audzināti bērni un daudz ko citu, tādēļ partneri nepieciešams izvēlēties gudri.
1. Vai precaties, jo nevēlaties palikt viena?
Protams, ka ir biedējoši palikt vienai, bet tas nav iemesls, lai steidzīgi iestūrētu laulības ostā. Bailes palikt vienai nozīmē tikai to, ka jūs sevi vērtējat par zemu. Sakārtojiet savu dzīvi un iepazīstat sevi, savas vēlmes un vajadzības, jo tikai tad būs iespējams izveidot stabilas attiecības. Otrā cilvēkā noteikti nevajag meklēt savu laimi, jo tad vilšanās ir neizbēgama.
2. Vai jūtat pienākumu apprecēties?
Kad pāris ir paziņojis par saderināšanos, ziņas izplatās, sākas kāzu plānošana. Reizēm šī “kņada” nevajadzīgi satrauc, bet citreiz ļauj saprast, ka šis solis bijis sasteigts. Doma par topošā dzīvesbiedra sirds salauzšanu, vecāku vilšanos, pirmās iemaksas zaudēšanu vai apmulsumu par saderināšanās atsaukšanu sociālajos tīklos var radīt pietiekamu iekšēju satricinājumu, kas liek turpināt ideju par laulību, par kuru neesat pārliecināta.
Piemēram, ģimenes locekļi saka, ka “tavs pulkstenis tikšķ” vai jūties tā, it kā tu būtu “parādā” savai otrajai pusei kāzu datumu, jo jau kādu laiku satiekaties vai esat saderinājušies. Daudzi cilvēki jūtas tā, it kā viņiem “vajadzētu” apprecēties, bet šo lēmumu noteikti nevajag sasteigt. Vēl derētu atcerēties, ka lielas kāzas nav domātas visiem un var iztikt ar nepieciešamo dokumentu nokārtošanu bez jebkādām ballītēm.
3. Vai precaties naudas vai finansiālas stabilitātes dēļ?
Ir arī citi ieguvumi, kas saistīti ar laulību, piemēram, finansiāli, bet finansiālai labklājībai noteikti nevajadzētu kalpot par noteicošo faktoru. Laulība ir veids, kā veidot divas kopīgas dzīves, un drošībai ir jābūt laulības priekšrocībai, taču finansiālajai drošībai nevajadzētu būt par iemeslu kāzām.
4. Vai bažas par savu vecumu rada vēlmi sasaistīties?
Daudziem cilvēkiem ir priekšstats par to, kā viņi vēlas, lai viņu dzīve izskatītos noteiktā vecumā, un viens no pagrieziena punktiem daudziem ir laulība. Svarīgi atcerēties, ka “laulība” nav peldriņķis un arī apprecoties var piedzīvot neveiksmi. Labāk laimīgas laulības 40 gados, nevis nelaimīgas 30 gados.
Labāk tomēr dzīvot vienai,kā vilties laulības dzīvē neskaitāmas reizes.Personīgi tas no manas dzīves izdzīvots, priekštats vilšanās pēc vilšanās rezultāts šķiršanās un daudz gadi pazaudēti glābjot dzīvesbiedru no atkarības.