2.1 C
Rīga
piektdien, janvāris 28, 2022

“Toksiski” cilvēki iedvesmo vai gremdē. Kā atpazīt?

 

stressPopulāro jēdzienu “toksiskums” bieži grūti aprakstīt un izskaidrot, bet parasti cilvēki to izjūt tīri intuitīvā, zemapziņas līmenī, bet traktē atkarībā no tā, kas tieši saindē viņu dzīvi.

Par “toksiskumu” cilvēkos dēvē visu, kas apkārtējos izraisa stresu un nomāktību. Turklāt jāpiebilst: bez īpaša, objektīva iemesla!

“Toksisks” sarunas biedrs var vai nu spēcīgi iedvesmot, vai nogurdināt un atņemt spēkus.

Iedvesmojošie cilvēki, kā likums, vadās pēc mīlestības principa, kas ir viens no viņu rakstura pamatiezīmēm. Šāda mīlestība attiecas uz visu pasauli: cilvēkiem, dabu, laikapstākļiem.

Saskarsme ar tādiem cilvēkiem rada iekšēja miera un stabilitātes sajūtu, sniedz dvēseles spēkus un vīrišķību, kas vajadzīgs, lai ieskatītos acīs savām bailēm un tās uzvarētu.

Katrs pats sajūt “savu cilvēku”, ar kuru kopā ir ērti, viegli un mierīgi. Tas ir kā risināt puzli – ja viss sakrīt, tātad pareizi izdarīts.

Negatīvais toksiskums savukārt nozīmē, ka šāds cilvēks rada sev apkārt nevajadzīgus sarežģījumus, konfliktus un stresu.

Pats negatīvi toksiskais cilvēks jeb, kā vēl viņu mēdz dēvēt, “enerģētiskais vampīrs” ir laimīgs par savu negatīvo ietekmi uz apkārtējiem, priecājas par spēju sagraut un traucēt tuvo cilvēku mieru.

Spēcīgas negatīvās emocijas, kuras izjūti saskarsmē ar toksiskiem cilvēkiem, smadzenēs provocē stresa reakciju. To pierāda Frīdriha Šillera Universitātē veikts pētījums.

Ko darīt? Jāiemācās mijiedarboties ar dažādiem cilvēkiem, bet kontaktēšanās ar toksisku cilvēku nekad neattaisno iztērēto laiku un enerģiju, bet tikai iztukšo.

Viens no lielākajiem talantiem – spēja atpazīt toksiskus cilvēkus un turēt viņus drošā attālumā.

Svarīgi: nekontaktēties vai novilkt robežas saskarsmē ar šādiem cilvēkiem.

Pats galvenais – stingri jāaizstāv savs viedoklis un robežas, kad kāds mēģina tās pārkāpt.

 

lalv

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here