Iemācīt nepārtraukt

Pārtraukt, kad kāds mēģina runāt, tiek uzskatīta par lielu nepieklājību un necieņu. Iemāci savam bērnam to, ka, kamēr kāds runā, viņam ir jāklausās. Aktīva klausīšanās, diemžēl, nav diez ko izplatīta mūsdienu „skaties uz mani” sabiedrībā.

Iemācīt pamata „galda manieres”

Nespēlējies ar ēdienu, neliec elkoņus uz galda, neliecies pāri galdam, lai kaut ko paņemtu, neaizej no galda,par to neatvainojoties utt.

Iemācīt pateicības nozīmi

Vienkāršs paldies, kad saņem dāvanu, vai pateicības kartītes nosūtīšana ir pavisam pietiekami. Tāpat ir jāiemāca novērtēt to, kas bērnam dots (bet tas, kad viņš jau paaugas).

Teikt „lūdzu” un „paldies”

Šis, šķiet, ir visa pamats. Šķiet pat dīvaini, ja kāds šīs pieklājības manieres ignorē.

Teikt „atvainojiet”

Cilvēkiem nepatīk, ja kāds traucē viņus un „ienāk” viņu privātajā telpā bez brīdinājuma. Tieši šī frāze ļoti labi iedarbojas un palīdz cilvēkam sagatavoties notiekošajam. Tā nav tikai pieklājība. Tā ir arī cieņa pret otru cilvēku.

Iemācīt labas higiēnas nozīmi

Nē, nekas nav jāpārspīlē. Ir tikai jāpaskaidro, piemēram, ka „klepojot ir jāaizsedz mute” vai „pēc tualetes apmeklējuma jānomazgā rokas”.

Iemāci pieturēt durvis

Ja aiz tevis kāds nāk iekšā, pieturi durvis, lai tās neaizcērtas cilvēka deguna priekšā. Ja tu redzi, ka cilvēkam ir aizņemtas rokas, atver viņam durvis. Vecākus cilvēkus un sievietes palaid pa priekšu.

Iemāci atbildēt uz jautājumiem

Bērniem ir grūti noturēt savu uzmanību, un tas nāk ar laiku. Taču vērtīgi būtu atgādināt, ka, ja pieaugušais uzdod jautājumu, tad uz to ir jāatbild. Parādi to, ka uzmanība, disciplīna un cieņa ir ļoti svarīga.

Iemāci, ka ir jāciena vecāki cilvēki, skolotāji un sabiedrībā svarīgi cilvēki

Tas vienkārši ir jāiemāca un jāpaskaidro. Iemāci, ka, ja stundas laikā gribas kaut ko teikt, ir jāpaceļ roka; policisti, šoferi, ārsti, pārdevēji un citi sabiedrībā sastopami darbinieki ir jāsveicina un jāciena.

Iemāci tīrības nozīmi

Vai nu tā ir istabas mazgāšana, rotaļlietu sakārtošana kastē, galda novākšana pēc vakariņām, trauku nomazgāšana, bērnam ir jāzina, ka tīrībai ir nozīme.

Autors: Dieviete.lv

 

 
0 Comments

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?