ngrnrw

Atpūšoties gan pilsētā, gan laukos, “draugi” bites un lapsenes mēdz piezagties visnepiemērotākajos mirkļos.

Kodiens ir bīstamāks, ja bite iedzeļ sejā vai tuvu acīm. Sejai ir ļoti izteikts pietūkums, var aizpampt acis, īpaši bīstami ir tad, ja iedzeļ mēlē.

Atceries, ka lapsenēm un bitēm ļoti patīk padzerties kaut ko saldu, kas nereti ir mazuļu dzērienu pudelēs un krūzītēs. Tāpēc pirms dot bērnam padzerties, palūkojies, vai krūzē nav kāda lapsene!

Kā būtu jārīkojas, ja mazajam lapsene vai bite tomēr iekodusi mēlē vai mutē?

Šādos gadījumos pietūkst elpceļi un bērnam var apstāties elpošana, tāpēc uzreiz pēc šāda dzēliena bērnam būtu jādod vēss dzēriens, saldējums vai jāsūkā ledus gabaliņi. Tāpat būtu ieteicams iedzert kādu antihistamīna preparātu un noteikti jāizsauc ātrā palīdzība vai arī jāved bērns uz slimnīcu.

Vecākus allaž nodarbinājis jautājums – ko darīt ar bites dzeloni? Ja tas palicis ādā, vai tas ir jāizvelk?

Ja ir iespēja, to vajadzētu uzmanīgi izņemt, jo, paliekot iekšā, tas izdala organismā indi. Kodiena vietu varētu noskalot vēsā ūdenī vai ar kādu dezinficējošu šķīdumu un uzlikt sausu pārsēju, tāpat var likt klāt ledu vai kādu aukstu kompresi.

Lai mazinātu nepatīkamās odu un bišu kodumu izraisītās sajūtas, koduma vietai var pielikt uz pusēm pārgrieztu sīpolu, savukārt niezes mazināšanai –  odu koduma vietas pasmērēt ar koncentrētu sālsūdens šķīdumu. Pret visu kukaiņu kodienu izraisīto niezi palīdz arī citronu sula. 

Kodumā vietu var pasmērēt arī ar aptiekā nopērkamu speciāli šim nolūkam paredzētu zīmulīti, vai uzziest psilobalzamu, ko var smērēt arī uz saules radītajiem  apdegumiem. Tūskas mazināšanai koduma vietā var pielikt ledu!

Raksts tapis sadarbībā ar- file22457477_mana_liels

Avots: mammamuntetiem.lv

 
0 Comments

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2019

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?