2 C
Rīga
trešdien, aprīlis 21, 2021

Frāzes, kuras labāk nevajag teikt saviem kolēģiem

 

Vislabākā un mierīgākā atmosfēra ir darba kolektīvā, kurā ievēro vienkāršus saziņas noteikumus. Šīs ir mazāk acīmredzamas lietas, par kurām jums jāzina, ja vēlaties, lai kolēģi jūs novērtētu un cienītu.

Aizdod man naudu līdz algas dienai

Teiksim uzreiz – ir situācijas, kad ir nepieciešams aizdot naudu kolēģim. Ja cilvēks mājās ir aizmirsis naudu vai maciņu un lūdz aizdot naudu pusdienām – tas ir normāli, noteikti palīdziet un nevilcinieties pats lūgt palīdzību, ja esat nonācis šādā situācijā. Pavisam cits gadījums ir tad, kad runa ir par lielu summu. Ar šādu lūgumu labāk vērsties pie radiem vai draugiem.

Atvaino, es tev mazliet patraucēšu

Šī šķietami pieklājīgā frāze ietilpst verbālo atkritumu kategorijā. Šādi jūs tikai novēršat kolēģa uzmanību no darba. Pietiek ar pāris sekundēm, lai cilvēka prāts atslēgtos no darāmā darba. Pirms vēlies kolēģi patraucēt, pajautā vai viņam ir minūtīte laika ko veltīt tev.

Iedomājies, ko es dzirdēju!

Tā sākas visas tenkas. Nekad neapspriediet kolēģus un paziņas aiz muguras. Atcerieties zelta likumu: nerunājiet par kolēģi vai priekšnieku, tās lietas, kuras jūs nevarētu atkārtot viņu klātbūtnē.

Tu esi stāvoklī?

Ja jums ir aizdomas, ka kolēģe ir stāvoklī, lūdzu, paturiet to pie sevis. Pagaidiet, kamēr viņa pati to paziņos. Ticiet man, viņai ir daudz iemeslu klusēt.

Viņa mani pameta

Personīgo dzīvi darbā arī nav vērts apspriest. Tikai daži ir gatavi patiesi dalīties savā pieredzē un reaģēt uz tavu sāpi. Un tas ir vienkārši – darbā cilvēki nav noskaņoti uz emocijām. Ar savām ģimenes problēmām jūs patiešām traucējat kolēģu darbam.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!