12.1 C
Rīga
trešdien, augusts 4, 2021

Kāpēc vecāku šķiršanās reizēm ir labs piemērs bērniem

 

Kā tu domā, vai tā ir laba ideja palikt laulībā bērnu dēļ? Tā bieži tiek uzskatīts. Bet šodien tas vairs nav zelta likums. Un patiesībā daudzi vecāki, kas izšķiras, rāda labu piemēru saviem bērniem.

Kāpēc? Jo palikšana laulībā, kas ir “toksiska”, emocionāli vai fiziski aizskaroša un kurā trūkst mīlestības, nav veselīga ne jums, ne jūsu bērniem. Kad vecākiem pastāvīgi ir slikts garastāvoklis, viņi ir dusmīgi, nokaitināti, nelaimīgi slikto attiecību dēļ, ir pienācis laiks tās atlaist un apliecināt, ka tu pirmkārt tu mīli pats/pati sevi. Pat psihologi bieži atzīst, ka bērni viņiem bieži atklāj, ka, viņuprāt, vecākiem būtu labāk šķirties. Jo neatkarīgi no tā, kā tu mēģināt slēpt savas problēmas no bērna, viņš visu saprot. Tieši tādēļ šķiršanās pat var kļūt par labu piemēru.

Tu palīdzi savam bērnam iemācīties pielāgoties negaidītām dzīves izmaiņām
Bērniem kaitējumu nodara nevis pati šķiršanās, bet vecāku konflikti pēc šķiršanās. Bet, ja jūs abi turpināt strādāt pie attiecībām pat pēc šķiršanās, arī jūsu bērni iemācās pielāgoties pārmaiņām. Samaziniet konfliktus, un viss var attīstīties pozitīvā gultnē.

Laulības šķiršana palīdzēs izvairīties no negatīvisma mājās
Lai ko jūs domātu, bērns jūt, ka starp vecākiem ir saspringtas attiecības. Un bieži vien bērni šādā situācijā vienkārši nevēlas nākt mājās. Viņi pat var bēgt no mājām, ilgāk pavadīt laiku draugu lokā, pāragri sākt attiecības ar pretējo dzimumu, lai tikai nebūtu dzīvesvietā, kur vecāku starpā mūždien valda strīdi.

Jūs glābjat sevi no sliktām attiecībām ar savu bērnu
Kad bērns redz vecāku ķīviņus, viņš var padarīt vienu no viņiem vainīgu un sabojāt attiecības ar māti vai tēvu. Bērni parasti nostājas kāda vecāka pusē – tēta vai mammas pusē. Tāpēc labāk ir izvairīties no konflikta un atrisināt domstarpības mierīgi, izšķirties un saglabāt normālas attiecības.

Šādi jūs mācāt savam bērnam personiskās robežas
Ja jums ir personiskas problēmas, nevajag par tām nav stāstīt savam bērnam. Pretējā gadījumā viņš sajutīs, ka ir spiests jums palīdzēt, un atkal var nostāties viena vai otra vecāka pusē. Tajā pašā laikā bērnam, iespējams, ir savi pārdzīvojumi, bet jūs pašu problēmu dēļ jūs tos varat nepamanīt.

Cilvēki pēc šķiršanās parasti kļūst par labākiem vecākiem
Visbeidzot, jums vairs nav iemesla strīdēties ar laulāto draugu, un varat pievērst pienācīgu uzmanību bērniem, kvalitatīvi pavadīt laiku kopā ar viņiem.

Jūs parādāt bērniem, ka ir labi “atlaist” otru cilvēku
Ja kaut kas neizdodas, lai arī kā jūs censtos, dažreiz ir labi vienkārši “atlaist” cilvēku no savas dzīves, nevis censties viņu noturēt, par spīti visam.

 

1 KOMENTĀRS

  1. Principā uztaisiet bērnus un fiksi katrs pa savām mājām…pilnīgi amorālā pasaule…,attiecību veidošana ir jāpārdomā ļoti rūpīgi un attiecības ir jākopj tāpat kā puķu dobīte…

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!