12.1 C
Rīga
trešdien, augusts 4, 2021

Cilvēki, kam ir māsa vai māsas, ir laimīgāki un optimistiskāki nekā citi

 

Nākamreiz, kad māsa no tava šķīvja “nospers” kartupeļa šķēlīti vai apkaunos tevi radu vai draugu sabiedrībā, nekavējoties piedod viņai! Vai vēl labāk – pasaki paldies!

Lielbritānijas De Monforta universitātes un Ulsteras universitātes pētījumi liecina – ja tev ir māsa, tas padara tevi par laimīgāku un optimistiskāku cilvēku. Pētnieki aptaujāja 571 jaunieti vecumā no 17 līdz 25 gadiem un atklāja, ka laimīgāki ir tie jaunie ļaudis , kas ir uzauguši kopā ar māsām.

Pētījuma dalībnieki aizpildīja psiholoģiskas anketas, kas tika izmantotas, lai novērtētu virkni jautājumu, tostarp garīgo veselību un pozitīvu dzīves skatījumu. Izrādījās, ka māsas mudina savus brāļus un citas māsas būt atvērtākiem un atklātāk paust savas jūtas, kas veicina labāku garīgo veselību, secināja pētnieki.

Vadošais pētījuma profesors Tonijs Kasidijs sacīja: “Šķiet, ka māsas veicina atvērtāku saziņu un ģimenes saliedētību. Bet brāļi veido attiecības citādā veidā. Emocionālas izpausmes ir būtiskas stiprai psiholoģiskajai veselībai, un tieši māsas to nodrošina ģimenei. Puikām ir dabiska tieksme nepaust savas sajūtas. Sanākot kopā, viņi nemēdz apspriest visu pēc kārtas. Meitenes kompensē šo tendenci”.

Arī ASV Brigama Janga universitātes pētījums, kurā piedalījās 395 ģimenes ar vairāk nekā vienu bērnu, atklāja, ka māsa pozitīvi ietekmē brāļa vai citas māsas personības attīstību. Pētījums arī parādīja, ka attiecības brāļu starpā sniedz labumu, ja viņi cits pret citu izturas vairāk mīloši, nekā agresīvi.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!