3.3 C
Rīga
sestdien, septembris 18, 2021

Tēva nozīme bērna attīstībā

 

Bērnam ir vajadzīgs tēvs, ne mazāk kā māte. Par to liecina ne tikai pilnvērtīgu ģimeņu pieredze, bet arī diezgan nopietni zinātnieku pētījumi. Tēva rotaļas ar bērnu ir svarīgas bērna pilnvērtīgai attīstībai, normālai sociālajai adaptācijai un veiksmīgai dzīvei nākotnē.

Tēva loma bērna dzīvē

Tētis ir kā liels bērns, un tā ir viņa unikālā īpašība. Tētis visu apkārtējo pasauli izmanto kā lielu spēles laukumu attīstībai, tētis māca bērnam cēloņu un seku principu, tētis prot neparastā veidā izmantot parastās lietas un tādējādi paplašināt bērna apziņas robežas, tētis nebaidās no mērena stresa, jo zina, ka tie bērnu norūdīs. Tēvs māca bērnam adekvāti uztvert sociālo hierarhiju (pakļautību un atbildību).

Tēva ietekme uz bērnu

Tēviem ir pienākums spēlēties ar bērniem. Lieta ir tāda, ka viņiem patīk aktīvākas spēles: ķeršana, skriešana, paslēpes utml. Katra no šīm aktivitātēm palīdzēs bērnam iemācīties labāk kontrolēt savas emocijas un pareizi tās pārvaldīt. Bērni, ar kuriem tēvi bieži spēlējās bērnībā, laika gaitā sāk labāk tikt galā ar agresiju, bet retāk salīdzinājumā ar citiem bērniem atklāj hiperaktivitāti un pārmērīgu emocionalitāti. Tēvs ir neaizstājams bērna dzīvē. Pat ja vecāki nav kopā, tēvs joprojām var veiksmīgi spēlēt savu lomu bērna dzīvē. Komunicējot ar tēvu, bērns attīsta kritisko domāšanu, motivāciju, sociālās prasmes, pašpaļāvību un neatkarību. Šādi bērni daudz efektīvāk tiek galā ar stresu un dzīves grūtībām.

 

2 KOMENTĀRI

  1. Perfekti uzrakstits..tikai ka patiesibaa ir istenibaa..beerni aug biezi vientuli jo vecaki strada un skjrien ka vaveres ritenii..laika trukums nozog berniem milestibu saskarsmi un bernibu.audzinasana ir mutvardu un praktisku iemanu parmantosana no vecakiem un nodosana berniem..beerni vecakiem ir doti uz laiku tad ari nenozeidziet viniem so laiku kas dots jums kopaa..jo ari vini reiz izaugs un ko gan vini sniegs saviem berniem ja to nebus iepazinusi..dzive ir isa.centietis vairak but kopaaa..lai viniem butu un jums ko atcereties..jo tikai laimigakie muikli ir tie..kas patiesi pieder mums…

  2. Gimenees kura nav teeva..berniem veidojas nepilnvertibas sajuta un skumjas..ka tad ta luk citiem ir tevs bet man nav.tevs vajadzigs visvairak puikam neitenem mates padoms..kaut gan abiem ir vajadzigi abi vecaki.un vinu milestiba..

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!