Mājās dzīvojošie kaķi reaģē uz savu vārdu, noskaidrots jaunā pētījumā, ceturtdien paziņoja Japānas zinātnieki.

Lai arī tas nav pārsteigums vairumam kaķu saimnieku, zinātnieki norāda, ka viņi guvuši pirmos eksperimenta ceļā gūtus pierādījumus, ka kaķi spēj atšķirt cilvēku sacītos vārdus.

Kā pavēstīja Tokijas Sofijas universitātes zinātniece Atsuko Saito, nav pierādījumu, ka kaķi piešķir nozīmi mūsu teiktajiem vārdiem, pat ne savam vārdam. Tā vietā viņi iemācījušies, ka tad, ja viņi izdzird savu vārdu, viņi bieži vien iegūst kādu atlīdzību, piemēram, ēdienu vai rotaļāšanos, vai arī var notikt kaut kas slikts, piemēram, brauciens pie veterinārārsta. Un savu vārdu viņi dzird ļoti daudz, tāpēc tā skaņa kļūst īpaša, pat ja viņi nesaprot, ka tas attiecas konkrēti uz viņiem.

Saito ar saviem kolēģiem pētījuma rezultātus apraksta žurnālā “Scientific Reports”. Četros eksperimentos ar 16 līdz 34 kaķiem katrs kaķis dzirdēja sava saimnieka un citas personas balss ierakstu, kas lēni lasīja sarakstu ar četriem lietvārdiem vai citu kaķu vārdiem, kuriem sekoja paša kaķa vārds.

Daudzi kaķi sākumā reaģēja, pakustinot galvu, ausis vai asti, bet tālākās vārdu lasīšanas gaitā pakāpeniski zaudēja interesi. Galvenais jautājums bija, vai viņi izteikti reaģēs uz savu vārdu.

Pētījums parādīja, ka kaķi aktīvi reaģēja, kad izdzirdēja savu vārdu.

Vai tevi pārsteidz šī pētījuma rezultāti?

Autors: nozare.lv

 
 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?