5 C
Rīga
ceturtdien, novembris 26, 2020

Plāno veidot spēlfilmu par Dziesmu svētku tradīcijas sākumu

 

Dziesmu un deju svētku mākslinieciskā padome ir atbalstījusi režisora Māra Martinsona ieceri veidot vēsturisku spēlfilmu par pirmajiem vispārīgajiem Latviešu dziedāšanas svētkiem, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Lana Kazlauskiene.

Filmas pirmizrāde 2023.gadā iecerēta kā veltījums Dziesmu svētku tradīcijas 150.gadskārtai.

Mākslinieciskā padome pauda atbalstu filmu producēšanas kompānijas “K Films” iecerei veidot vēsturisku spēlfilmu “Zeme, kas dzied” par 1873.gadā ieviestās unikālās tradīcijas sākumu – Rīgas Latviešu biedrības iniciēto pirmo vispārīgo Latviešu dziedāšanas svētku dzimšanu. 

Filmu, kas paredzēta kā Latvijas un Igaunijas kopražojums, veidos režisors Martinsons, producente Linda Krūkle, operators Gints Bērziņš, komponists un muzikālā noformējuma konceptuālais autors Uģis Prauliņš un plaša radošā komanda. 

“Plānots, ka filmēšanā piedalīsies gan ievērojami Latvijas aktieri, gan paši Dziesmu svētku tradīcijas uzturētāji – Latvijas un latviešu diasporas amatierkori,” norāda Kazlauskiene.

Filmas projekta pieteikums patlaban tiek gatavots iesniegšanai Nacionālā kino centra (NKC) izsludinātajā konkursā uz valsts finansējumu “Mērķprogramma vēsturisku un identitāti stiprinošu Latvijas filmu ražošanai”. 

Konkursa rezultāti būs zināmi šā gada oktobra sākumā un no tiem arī atkarīgas turpmākās finansējuma piesaistes aktivitātes, norāda pārstāve. Ja finansējums spēlfilmas radīšanai tiks piešķirts, pirmais filmēšanas posms paredzēts nākamgad.

“Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku rīkotāji ir vienisprātis, ka iecerētā spēlfilma pildītu izglītojošo funkciju, iepazīstinot plašāku sabiedrību ar unikālās Dziesmu svētku tradīcijas dzimšanu un tās izaugsmi vērienīgā tautas brīvas gribas kustībā, stiprinātu nacionālo pašapziņu un nestu Latvijas vārdu pasaulē,” pauda Kazlauskiene.

Autors: nozare.lv

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!