Kad izšķīrās prinča Viljama un prinča Harija vecāki, vecākajam brālim Viljamam bija vien 14 gadu. Viljamam vienmēr bijušas tuvas attiecībās ar savu mammu, viņš vienmēr atbalsītijis Diānu. 

Pēc kāzām ar princi Čārlzu Diāna ieguva titulu “Velsas princese”. Agrāk Diānu vajadzēja uzrunāt kā “karalisko augstību” un viņas priekšā paklanīties, bet Diānai tas radīja pamatīgu diskomfortu. Diāna vairākas reizes sacījusi, ka nekad nav varējusi pierast pie sava titula. Kad viņa izšķīrās no Čārlza, karaliene Elizabete II vēlējās paturēt karalisko titulu monarhu ģimenē, bet princis Čārlzs uzskatīja, ka pašu “princeses” titulu Diānai atņemt nedrīkst!

Pēc šķiršanās Diāna varēja paturēt savu iegūto titulu “Velsas princese”, tomēr vairs ne obligāto uzrunu “karaliskā augstība”, kā to noteica monarhu ģimenes likumi. Varētu šķist, ka tas Diānas dzīvi atviegloja, tomēr tā nebūt nebija… Lai arī, viņu pašu satiekot vairs nevienam nebija jāpaklanās un obligāti jāuzrunā Diāna šajā uzrunas formā, viņai pašai tas bija jādara ikreiz, kad viņa satika savu bijušo vīru, savus dēlus vai jebkuru citu karaliskās ģimenes locekli…

Princis Viljams savai mammai esot devis sirsnīgu solījumu, tā ziņots izdevumā “Mirror”. Kāds Bekingemas pils darbinieks Pols Barels atceras šo gadījumu. Viņš pastāstījis, ka princis Viljams Diānai teicis: “Tikai neuztraucies, mammīt, kad es kļūšu par karali, es atdošu tev tavu titulu.” Pēc gada, kad princim Viljamam bija 15 gadu, viņa un brāļa, prinča Harija, mamma gāja bojā autokatastrofā 1997.gada 31.augustā.

Video

Autors: Dieviete.lv

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?