17.5 C
Rīga
ceturtdien, 13 jūnijs, 2024

Ar interviju ar Raimondu Paulu atklāts jauns interaktīvs projekts “Jekaterinas sapņi” (+VIDEO)

Katrīnas sapņi
 

8.maijā Youtube kanālā “Jekaterinas sapņi” publicēta jaunā projekta pirmā sērija. Tajā izcilas, populāras personības stāsta par saviem sapņiem. Interaktīvās sarunas atklāj unikāla intervija ar Raimondu Paulu, kurā maestro atklāti stāsta par to, kā, ievērojot stingru disciplīnu un apzinoties visa laicīgumu, viņam izdevās saglabāt laimes sajūtu.

 “Jekaterinas sapņi” (Catherine’s Dreams) ir intervijas un performances sintēze, kuru prasmīgi apvienojusi projekta autore un vadītāja Jekaterina Lanskaja. Pēc projekta veidotāju ieceres intervijas varonis nokļūst “sapņu karaļvalstī”, bet vadītāja līdzīgi kā zinātkārā un drosmīgā Alise Brīnumzemē uzdot viņam jautājumus, kas balansē uz realitātes robežas, bet reizēm – atrodas aiz tās.

Video

“Šis projekts radās vēl pirms pandēmijas, taču visiem saprotamu iemeslu dēļ tika iepauzēts. Šodien, kad visa pasaule šūpojas starp bezmiegu un murgiem, ir īpaši svarīgi un aktuāli runāt par mūsu skaistajiem sapņiem – cildeniem un brīnumainiem. Veidot savdabīgus somnoloģijas seansus un tikt galā ar metaforisku deformāciju, kad, atbildot uz jebko jaunu, smadzenes atbild ar vecu analogu. Savos sapņos mēs ar pasauli esam uz “tu”. Es uzdodu savus jautājumus – bez rāmjiem un šabloniem. Mēs ar viesi runājam par vissvarīgāko, par dzīves būtību un pasaules kārtību,” stāsta Jekaterina Lanskaja.  

Projektu iedvesmojis Raimonds Pauls: “Mēs satikāmies pirms mēģinājuma, maestro nebija daudz laika, taču ļoti vēlējos parunāt ar komponistu, kas nav ļoti dāsns ar komentāriem un emociju izpausmēm. Tad es pajautāju: “Kur ir jūsu maiguma punkts?” Ar šo dīvaino jautājumu viss arī sākās.”

Projektā piedalās: režisors inscenētājs un izpildproducents Arsēnijs Poltoraks, ģenerālproducents  Vladimirs Šuļčenko, redaktore Viktorija Ļakiševa, fotogrāfe Daša Si, grafiskādizainere Vika Nevi.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.