13.4 C
Rīga
piektdien, 14 jūnijs, 2024

Auto tehniskās pārbaudes 4 pamatsoļi: Pārbaudi pirms dodies ceļā!

TotalEnergies
 

Vasaras tuvošanās un ziedu smarža tā vien aicina sēsties pie mašīnas stūres un doties piedzīvojumos. Tomēr pirms lēkt iekšā auto un būt ceļa jūtīs, būtiski pārbaudīt auto tehnisko stāvokli, lai izbraucienu neizjauktu nelāgi pārsteigumi un ķibeles. Atkārtošana ir zināšanu māte, tādēļ zīmola “Total Energies” eksperti atgādina četras pamatlietas, kuras likt aiz auss ikvienam autovadītājam pirms došanās tālākos izbraucienos, lai auto ripotu droši un uzticami!

1. Riepu maiņa ir obligāts uzdevums

Jautāsiet – vai tiešām kāds to vēl nezināja? Tomēr pieredze rāda, ka daļa autovadītāju savu uzskatu vadīti riepas nemaina katru sezonu, un šis nav stāsts par vissezonas riepām. Lai gan satiksmes noteikumi neparedz obligātu ziemas riepu nomaiņu pašā pavasara sākumā, braukšana ar ziemas riepām siltajā sezonā ir ne tikai ekonomiski neizdevīga, bet arī diezgan bīstama. Ziemas riepas, kas izgatavotas no mīkstāka gumijas maisījuma, ātrāk dilst un pagarina bremzēšanas ceļu, tādējādi apdraudot savu un citu drošību.

“Par biežu vilcināšanās iemeslu kļūst fakts, ka braukšana ar riepām bez radzēm vasaras sezonā ceļu satiksmes noteikumos nav aizliegta, tomēr es vienmēr uzsveru, ka ziemas riepas ir izgatavotas no mīkstāka gumijas maisījuma, tādēl tās ne tikai ātrāk sadils, bet arī pagarinās transportlīdzekļa bremzēšanas ceļu, kas ir īpaši bīstami lietainā laikā un spilgtas saules apstākļos. Mēs nedrīkstam taupīt uz savas drošības rēķina!” uzmanību vērš automehāniķis Prans Mitkus.

2. Riteņu savirze = stabilas braukšanas pamats

Vai esi saskāries ar situāciju, ka, mainot ziemas vai vasaras riepas, servisa speciālisti norāda, ka riepu protektoru nodilums nav vienmērīgs? Tas nozīmē, ka automašīnai nepieciešama savirzes regulēšana. Ikdienas braukšanas apstākļi, piemēram, nelīdzeni asfalti, asas bedres, akas un grunts segums var ietekmēt riteņu savirzi. Ja riteņu savirze ir neprecīza, tad tā samazina automašīnas manevrēšanas spējas, palielina riepu nolietojumu un pat degvielas patēriņu. “Velk” uz vienu pusi? Pārbaudi savirzi!

3. Auto tīrīšana – korozijas novēršanai

Ziemā uz ceļiem izmantotā sāls var nopietni kaitēt automašīnas virsbūvei, tādēļ vasarā būs īstais laiks, kad veikt rūpīgu automašīnas mazgāšanu, īpaši pievēršot uzmanību automašīnas aizmugurei un dzinēja nodalījumam, kur mēdz uzkrāties visvairāk putekļu. Regulāra tīrīšana ne tikai uzlabos automašīnas izskatu, bet arī novērsīs korozijas veidošanos, kas var rūgti atspēlēties ziemā, radot nopietnas tehniskās problēmas.

4. Šķidrumu pārbaude tehnisko problēmu novēršanai

Automašīnas šķidrumu pārbaude nereti aizmirstas, bet pirms došanās tālākos izbraucienos to ir ļoti būtiski atcerēties, lai izvairītos no tehniskām ķibelēm. Pārbaudes laikā jāpārliecinās, ka bremžu, dzesēšanas sistēmas, stūres pastiprinātāja, logu mazgāšanas šķidrumi un motoreļļa ir pietiekamā līmenī. Pārbaudām arī, kad pēdējo reizi veikta motoreļļas nomaiņa un atceramies, ka biezākas eļļas izmantošana ne vienmēr ir labāka. Andrejs Hudžidzskis, zīmola “Total Energies” vadošais eksperts uzsver, ka motoreļļas ar augstāku viskozitāti ne vienmēr ir piemērotas jaunākajiem dzinējiem, jo tās var pasliktināt dzinēja dzesēšanu. “Ievērojam ražotāja norādījumus par motoreļļas izvēli un nepaļaujamies uz mītiem, lai pasargātu savu auto no pārkaršanas riska un braukt drošu sirdi.”

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.