Lai cilvēks no rīta justos enerģijas pilns, viņam nepieciešams gulēt 7 – 9 stundas. Bet ja tomēr pat pēc tik ilgas gulēšanas jūs mostaties noguris un miegains, tad vērts padomāt par iemesliem kāpēc radusies šāda situācija.
Noskaidrosim iemeslus.
Tu aizmiedz ar telefonu rokās
Šeit runāsim par telefona izmantošanu tieši pirms gulēt iešanas. Ierīces ekrāna zilā gaisma kavē melatonīna – miega hormona izdalīšanos. Tālruņa starojums maldina jūsu smadzenes, liekot domāt, ka ir diena un nakts tik drīz nav gaidāma. Atpūtiniet savu nervu sistēmu: lasiet grāmatu, rakstiet dienasgrāmatu vai klausieties mierīgu un relaksējošu mūziku.
Pirms miega tu ēd asus vai saldus ēdienus
Garšīgs virtulis vai pikantas nūdeles var palīdzēt mazināt stresu dienas laikā, bet ne naktī! Vakariņas ar augstu cukura un piesātināto tauku saturu var izraisīt naktī biežu mošanos un vēlu aizmigšanu. Piemēram, ēdot čipsus “pamodīsies” jūsu kuņģis, neļaujot tam sagatavoties miegam. Ir ieteicams 2 stundas pirms gulēt iešanas neko neēst.
Pirms miega tu ej karstā vannā vai dušā
Karsta duša vai vanna, protams, ir jauki, bet tikai ne naktī: pirms gulēt iešanas ķermeņa temperatūra pazeminās par vairākiem grādiem, lai uzkrātu spēku un enerģiju jaunai dienai. Tāpēc labāk ir ātri nomazgāties un atstāt karstu putu vannu uz citu dienas laiku. Jūsu ķermenis būs mierīgāks un būs saldāks miegs.